25 sie. 2015

Najbardziej szalone lotto na świecie

6 loterii, w które trudno uwierzyć!

Loterie i gry liczbowe towarzyszą ludzkości od tysięcy lat. Niektóre źródła wskazują, że istniały one nawet przed narodzinami Chrystusa. Początkowo organizowano je w celu sfinansowania ważnych projektów takich jak budowa słynnego Wielkiego Muru Chińskiego. Ponad 2000 lat później ludzie dalej grają w lotto, które w dzisiejszych czasach przyjmuje najdziwniejsze formy, a nawet zapachy. Wydawałoby się, że świat loterii to tylko wysokie nagrody pieniężne, które regularnie wyłaniają nowych milionerów?

6 loterii, w które trudno uwierzyć!

Poniżej przedstawiamy sześć najdziwniejszych loterii z całego świata – żywy dowód na to, że ludzka wyobraźnia po prostu nie ma granic!

Boczek Lotto

6 loterias tão bizarras que você duvidará que elas são reais

Boczek to kusząco chrupki i bardzo tłusty bohater amerykańskiej diety. Zastanawiasz się dlaczego wspominamy o nim w naszym artykule? Otóż w czerwcu tego roku Hoosier Lottery (organizatorzy loterii w stanie Indiana w USA) stworzyli nowe zdrapki o zapachu boczku. Oprócz wygranych wartych nawet 34 000 dolarów, gracze mogą w nich wygrać także darmową dostawę boczku przez 20 lat!

Seks Lotto

6 loterias tão bizarras que você duvidará que elas são reais

W styczniu ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii powstało jedyne i niepowtarzalne Seks Lotto. Organizowane przez serwis randkowy „Zapomniana kolacja”. Tysiące kobiet i mężczyzn bierze udział w losowaniu, w którym nagrodą główną jest 9 namiętnych nocy w pokoju hotelowym z lustrami na suficie i sceną do tańca na rurze. Oczywiście wszelkie dodatkowe wydatki pokrywają organizatorzy loterii. Aby wziąć udział w loterii wystarczy zarejestrować się na stronie i trzymać kciuki.

Radarowe Lotto

6 loterias tão bizarras que você duvidará que elas são reais

Szwedzi znaleźli wyjątkowy sposób na zmotywowanie kierowców do wolniejszej jazdy po swojej stolicy, Sztokholmie. Od pewnego czasu radary ustawione w tym mieście nie robią zdjęć wyłącznie tym kierowcą, którzy złamali przepisy, ale także tym uczestnikom ruchu, którzy jechali wolniej niż sugerują to limity.

Następnie wszystkie zdjęcia „przykładnych” kierowców trafiają do jednej puli, z której losowany jest zwycięzca. Nagroda główna to kwota uzbierana z mandatów. Jak widać, Szwedzi wiedzą jak przestrzegać prawa i jeszcze na tym zarobić! To po prostu wspaniałe! – przyznał jeden ze zwycięzców, który wygrał 20 000 Koron szwedzkich (ok. 8,9 tysiąca zł). Co ciekawe, już w miesiąc od ogłoszenia nowego Radarowego Lotto, średnia prędkość samochodów pędzących po autostradowej obwodnicy Sztokholmu zmalała aż o 22%.

Loteria Papieska

6 loterias tão bizarras que você duvidará que elas são reais

Nie, Papież Franciszek nie jest organizatorem loterii, a raczej jego główną nagrodą. Pozwólcie nam wyjaśnić. Otóż już we wrześniu Papież wybierze się z pielgrzymką do Stanów Zjednoczonych i tak jak w wielu innych krajach, tysiące ludzi chciałoby się z nim spotkać osobiście.

Jedno z uroczystych spotkań odbędzie się w Filadelfii, zaś jedynym sposobem by się tam dostać będzie transport kolejowy. Oczywiście, gdy tylko otworzono kasy biletowe, system obsługujący sprzedaż biletów padł. W efekcie władze kolei w Pensylwanii postanowili stworzyć specjalną loterię, której główna nagrodą będą bilety na spotkanie z Papieżem.

Piwne Lotto

6 loterias tão bizarras que você duvidará que elas são reais

Czy kiedykolwiek piliście piwo, po spróbowaniu, którego zgodzilibyście się na zapłacenie ogromnej kwoty byle tylko móc skosztować go jeszcze raz? Na pewno stanie się tak w przypadku limitowanej edycji piwa Citra Double IPA uważonego przez znany browar Kern River z Kalifornii. Piwo to jest uznawane za jedno z najrzadziej spotykanych na świecie i każda warka jest sprzedawana zanim butelki zdążą opuścić browar w Los Angeles.

Z tego powodu w ubiegłym roku browar Kern River zdecydował się na przeprowadzenie Piwnego Lotto. Każdy kto zarejestrował się na stronie, brał udział w losowaniu zwycięzców, którzy mogli kupić aż 6 butelek tego wybornego piwa. Cena pojedynczej butelki to 54 dolary (około 200 zł). Szczęśliwi zwycięzcy mogli odebrać je bezpośrednio z browaru, który zlokalizowany jest w górach 2,5 godziny spacerem od Los Angeles.

Wystarczyło więc zapłacić 1200 zł, spacerować po górach 2 godziny, by wreszcie wypić 6 butelek wyjątkowego piwa. Wygrana na loterii chyba jeszcze nigdy nie było tak satysfakcjonująca!

Loteria Paragonowa

6 loterias tão bizarras que você duvidará que elas são reais

Chcesz uświadomić społeczeństwo, że zabieranie paragonów pomaga w walce z nieuczciwą konkurencją? Wystarczy stworzyć specjalną loterię!

Loteria paragonowa została stworzona przez polskie Ministerstwo Finansów, które chce w ten sposób podnieść świadomość na temat znaczenia paragonu przy dokonywaniu zakupu. Aby w niej wziąć udział wystarczy zarejestrować na stronie dowolny paragon na kwotę wynoszącą co najmniej 10 zł. Pierwsze losowanie już w listopadzie, zaś do wygrania czekają tablety, notebooki, a nawet samochody!

Jak widać ludzka wyobraźnia jest nieokiełznana. W Lottoland stawiamy jednak na sprawdzone wielomilionowe wygrane, jeśli więc marzysz o wielkiej fortunie zagraj online na Lottoland.pl!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1