12 gru. 2013

Szóstka w lotto

A co Ty zrobiłbyś z wygraną w lotto?

Dobrze znamy stwierdzenie „Kiedy wygram w lotto, moje życie zmieni się na lepsze”. Co to dla nas oznacza? Co z wygraną w lotto zrobiłby statystyczny Polak?

A co Ty zrobiłbyś z wygraną w lotto?

Jak wygrywają Polacy?

Psychologowie są zdania, że nietrudno jest przewidzieć naszą reakcję na wygraną w lotto. Zazwyczaj stan euforii trwa kilka dni, po czym ustępuje on miejsca całkiem naturalnym lękom związanym z zainwestowaniem pieniędzy czy bezpieczeństwem.

Polacy mają tendencję do nie wyjawiania dobrych wiadomości związanych ze zwycięstwem i zazwyczaj ograniczają się tylko do najbliższej rodziny. Niemniej jednak w sondażach chętnie puszczają wodze fantazji mówiąc co zrobiliby z pieniędzmi. W czołówce odpowiedzi znalazły się: podróże, pomoc finansowa dla najbliższych, spłata dotychczasowych zobowiązań oraz kupno nowego lokum.

Czy dzielimy się wygraną?

Niektóre osoby z pewnością sporą część wygranej sumy przekazałaby na cele charytatywne. Psychologowie są zdania, że taka pomoc innym jest całkowicie naturalnym odruchem, zwykłą „potrzebą serca”, ale może być również związana z poczuciem winy, jaka niekiedy towarzyszy nagłemu przypływowi gotówki. Motywy mogą być różne.

W światowych mediach znany jest przypadek brytyjskiej pary, która publicznie podzieliła się nie tylko informacją o wygranej, ale także samą wygraną z wieloma potrzebującymi osobami. Colin i Chris Weir wygrali w jednej z loterii liczbowych aż 161 milionów funtów i pomogli m.in. chłopcu, który stracił nogę w wyniku ciężkiej choroby. Dzięki wsparciu Weirów, którzy sfinansowali zakup protezy, dziś może on znowu w pełni cieszyć się życiem. Podobnych przypadków jest znacznie więcej.

Nie każdy jednak zachowałby się podobnie. Część osób skupiłaby się raczej na spełnianiu własnych marzeń albo wręcz przeciwnie, na zwykłym prostym życiu z oszczędności, zupełnie tak jak pewne amerykańskie małżeństwo, państwo Jackman. Całe „szaleństwo” związanie z ich wygraną w lotto polegało bowiem na kupnie nowego rodzinnego samochodu oraz roweru dla jednego z synów i upragnionego kajaka dla drugiego. Tylko tyle.

Każdy z nas ma inne marzenia i swój własny pomysł na wygraną. A Ty, kiedy już wygrasz, na co przeznaczysz wygraną kwotę i jak zmieni się wówczas Twoje życie?

Joanna

Moją największą pasją jest pisanie – o tym co nowe, ciekawe i blisko mnie. W Lottoland mam okazję przyjrzeć się różnym nowinkom ze świata loterii, zobaczyć czym różni się lotto w różnych europejskich krajach, a następnie zebrać te informacje dla Państwa w formie krótkich artykułów. Chciałabym przybliżyć polskim Graczom na czym polega lotto przez internet i dlaczego naprawdę warto spróbować swojego szczęścia.

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1
live chat software