23 cze. 2016

Uwielbiasz PowerBall? Poznaj australijską wersję

Australijski Powerball dobrą alternatywą na wakacje

Australia to wymarzony kierunek wielu podróżników. Szczególnie w czasie wakacji mnóstwo osób zmierza właśnie tam na swój wypoczynek. Tam też spotykają się różne kultury, a przyroda i roślinność zapiera dech w piersiach. Nie inaczej jest z australijskimi loteriami – są ciekawe, inne niż pozostałe, różnorodne. Lottoland oferuje aż cztery australijskie loterie, ale to właśnie Australijski Powerball jest grą szczególną. Dlaczego? Czytaj dalej i poznaj szczegóły.

Australijski Powerball dobrą alternatywą na wakacje

Amerykańska loteria PowerBall to gra znana i lubiana na całym świecie i nie ma chyba osoby, która by o niej nie słyszała. Jeśli więc PowerBall należy także do Twoich ulubionych loterii, to jej australijski odpowiednik na pewno przypadnie Ci do gustu. Format tej loterii oparty jest na amerykańskiej wersji gry, jednak prawdopodobieństwo wygranej w australijskiej grze jest zdecydowanie wyższe. Jest to jedna z cech, która wyróżnia tę loterię. Dodatkowo pojedynczy zakład kosztuje zaledwie 5 zł, a dzięki możliwości nieograniczonych kumulacji, na graczy czekają ogromne kwoty do rozbicia. Dotychczasowy rekord tej loterii wynosi bowiem ponad 231 milionów złotych!

Australijski Powerball w pigułce – poznaj najważniejsze fakty

Losowanie: czwartek o godz. 11:30 (CET)

Format gry: 6 z 40 liczb oraz 1 z 20 numerów Powerball

Cena zakładu: 5 zł

Kategorie nagród: 8

Szanse na gł. wygraną: 1: 76 767 600

Gwarantowana pula na gł. wygraną: 3 mln AUD (ok. 8,7 mln zł)

Rekordowa wygrana: 80 mln AUD (ok. 231,3 mln zł)

Maj miesiącem Australijskiego Powerball

Cały 2016 rok można uznać za niezwykle szczęśliwy dla graczy Australijskiego Powerball. Już od początku roku padły niesamowicie wysokie wygrane. Trzy najwyższe z nich to od końca: 69 963 425 zł z 11 lutego, 86 534 755 zł z 24 marca oraz 115 242 052 zł z początku maja, który to był miesiącem przełomowym. Już pierwsze losowanie przyniosło wygraną w kwocie 115 242 052 zł. Tego dnia padło aż 30 nagród drugiej kategorii. Kolejne losowanie to dwie nagrody główne po 4 268 035 zł każda. Tydzień później jedna osoba wzbogaciła się aż o 8 472 382 zł. Łącznie w maju padły cztery nagrody pierwszego stopnia oraz aż 57 nagród drugiej kategorii.

Poznaj czerwcowe statystyki

Prawdopodobieństwo trafienia głównej wygranej Australijskiego Powerball jest bardzo wysokie i wynosi 1 do 76 767 600. Natomiast szanse na wygranie nagrody pocieszenia to aż 1 do 110. Wprawdzie miesiąc się jeszcze nie skończył, a już loteria te wyłoniła kilku zwycięzców nagrody pierwszego stopnia. Już w pierwszym losowaniu padła główna wygrana w wysokości 17 106 905 zł. Tego samego dnia aż pięć osób otrzymało nagrodę drugiej kategorii po 156 573 zł każdy. Kolejne losowanie wyłoniło trzech zwycięzców drugiej kategorii, a 16 czerwca padły aż dwie nagrody główne, w wysokości po 8 722 388 zł każda oraz 20 nagród drugiej kategorii. Przed nami kolejne czerwcowe losowanie, które odbędzie się już za kilka dni. Życzymy więc powodzenia wszystkim graczom!

Jak grać i wygrywać?

Jak w każdej dyscyplinie, kluczem do sukcesu jest nierzadko konsekwencja i determinacja. Nikt nie może zagwarantować, że częste obstawianie numerów doprowadzi do wygranej, szanse jednak na zwycięstwo z każdym skreślonym kuponem wzrastają. W kwestii wybrania właściwych numerów niestety nie istnieje żadna uniwersalna rada, jakie liczby wybierać. Niezależnie czy pójdziemy do wróżki, czy zasugerujemy się horoskopami, numerologią, liczby wybierzemy według ważnych dla nas dat, lub dokonamy starannych kalkulacji, nikt nie jest w stanie dać 100% gwarancji, że to właśnie te numery padną. Jak pokazują historie naszych graczy, żaden system, a jedynie uśmiech losu zazwyczaj sprawia, że gracze stają się milionerami z dnia na dzień.

Analizując statystyki, to zazwyczaj numery wybierane losowo są tymi najszczęśliwszymi. Może więc warto czasem poddać się szaleństwu i pozwolić losowi, żeby za nas zadecydował. Zamknąć oczy, wybrać numery na „chybił-trafił” i czekać na wyniki losowania. Warto pamiętać jednak, że nie wszystko jest poza nami. Są bowiem takie rozwiązania, które mogą zbliżyć nas do wygranej. Pierwszym jest gra systemowa. Nasi gracze mają tę niesamowitą możliwość zaznaczenia więcej niż standardowe 6 liczb na jednym kuponie loterii Australijski Powerball. Co ważne, łatwo policzyć, że każda dodatkowa liczba zwiększa szansę na wygraną. Ponieważ nikt nie ma pamięci doskonałej, warto skorzystać także z Subskrypcji, dzięki której kupon będzie odnawiał się automatycznie przez okres, jaki zaznaczymy, a my nie przegapimy żadnego losowania.

Dodajmy także, że nasi gracze dzielą się na takich, którzy ryzykują i grają głównie wtedy, kiedy kumulacje są niezwykle wysokie, ale także ilość grających jest znacznie wyższa, a szanse na wygraną mniejsze. Inni obstawiają swoje numery, kiedy kwoty nie są aż tak duże, ale za to ilość graczy zazwyczaj także się zmniejsza, a prawdopodobieństwo wygranej wzrasta. Nie ma jednej, uniwersalnej recepty kiedy typować swoje numery, a każdy gracz ma własne preferencje. Warto jednak próbować nowych rozwiązań. Nie próbowałeś jeszcze grać w Australijski Powerball? Najwyższa pora! Daj sobie szanse i spróbuj swojego szczęścia już w tym tygodniu, gdzie do wygrania czeka aż 9 000 000 złotych. Życzymy powodzenia!

Dominika

Pisanie jest moją pasją od zawsze. Jestem ciekawa ludzi i świata. Dzięki Lottoland mogę poznawać wiele gier liczbowych i dowiadywać się ciekawostek na ich temat. Te inspirujące wiadomości staram się zbierać w jednym miejscu i publikować jako artykuły. Niech i Was zainspirują!