10 gru. 2013

Uwaga na oszustów!

Chcieli wyłudzić milion dolarów!

W zeszłym tygodniu Karim Jaghab i jego ojciec Nabal Jaghab zostali aresztowani za próbę oszustwa i przechwycenia wygranej na loterii wartej 1 milion dolarów (około 3 mln zł.). Wszystko to wydarzyło się w stanie Nowy Jork. Ofiara oszustwa skontaktowała się z policją w celu zgłoszenia podejrzanego zachowania właścicieli sklepiku Peninsula Deli & Grocery, w którym kupiła swój los.

Chcieli wyłudzić milion dolarów!

Jak się później okazało obawy gracza loterii szybko potwierdziły się. Po ponownym sprawdzeniu swojego kuponu zwycięzca zorientował się, że był on warty tysiąc razy więcej niż mu wypłacono, bo aż 1 milion dolarów!

Ofiara oszustwa stała się podejrzliwa w momencie, gdy jeden z właścicieli sklepu przeskanował zwycięski bilet i na ekranie wyświetliła się informacja – „plik odczytany: zwycięzca głównej wygranej – proszę zwrócić oryginalny kupon wraz z upoważnieniem do odbioru nagrody”.

Jednakże zamiast zwrócić zwycięski kupon swojemu klientowi, tak jak to zasugerowała maszyna, Karim schował go do kasy i wypłacił tysiąc dolarów „pechowemu” zwycięzcy.

Mimo podejrzeń gracz wyszedł ze sklepu, gdyż dość słabo mówił po angielsku. Następnego dnia wrócił on jednak by skonfrontować złodziei.

Widząc, że klient podejrzewa oszustwo Nabal szybko powiedział zwycięzcy, iż wygrał on 10 000 dolarów, które – jak zapewniał – stanowiły całkowitą wygraną. Dodatkowo poprosił, by zwycięzca pod żadnym pozorem nie kontaktował się z policją.

Oszukany klient nie uwierzył jednak zapewnieniom Jaghab’ów i skontaktował się z policją stanową w Nassau, która zaraz po odzyskaniu zwycięskiego kuponu aresztowała właścicieli sklepu.

Ojciec i syn są teraz oskarżeni o kradzież i próbę oszukania swojego klienta, a także o niespełnianie norm i wytycznych firmy prowadzącej loterię.

Według prawa panującego w stanie Nowy Jork, każda wygrana powyżej 600 dolarów musi zostać zweryfikowana przez loterię i nie można jej wypłacać w miejscu zakupu.

Fakt, iż Jaghab’owie zdecydowali się wypłacić gotówkę, mimo że nie byli do tego zobligowani przez prawo, stanowi mocny dowód w ich sprawie.

W sobotę 23 listopada 2013 roku Nabal i Karim Jaghab zostali oskarżeni o kradzież i próbę oszustwa wobec prawowitego zwycięzcy loterii na niespełna 3 miliony złotych!

Matthew Fleischer, który jest prawnikiem Jaghab’ów tłumaczy, iż jego klienci popełnili zwykły błąd i nie planowali oszustwa wobec gracza. Dodatkowo obrońca sklepikarzy stwierdził, iż w tym przypadku zawiniła maszyna skanująca bilet.

Zagraj na loterii przez internet, aby uniknąć oszustów i złodziei

Niestety często się zdarza, że w momencie gdy chodzi o milionowe wygrane, wielu na co dzień uczciwych ludzi potrafi posunąć się do oszustwa.

Dodatkowo całą sytuację może pogorszyć prawo panujące w Polsce i w wielu innych krajach, które traktuje kupon loteryjny w podobny sposób co pieniądze. Oznacza to, że prawowitym właścicielem losu na loterii jest osoba, która go w danym momencie posiada. Blankiet gry nie stanowi dowodu udziału w danej loterii, dlatego warto jest zrobić kopię swojego kuponu by móc go wykorzystać w walce z oszustami.

Istnieje kilka sposobów na to, by zabezpieczyć się przed złodziejami. Po pierwsze, należy zapoznać się z zasadami gry i sposobem podziału nagród oraz metodami wypłacania wygranych na loterii, w której się chce wziąć udział.

Dodatkowo warto jest podpisać się na odwrocie kuponu i zachować paragon lub zrobić kopię swojego losu, dzięki czemu będziesz mógł wesprzeć swój wniosek o określenie praw własności do zwycięskiego kuponu.

Lanthe Fullagar - ostatnia zwyciężczyni lotto EuroMillions tak bardzo bała się, że zgubi swój los, że do odbioru wygranej cały czas nosiła go ze sobą, chowając go w swoim biustonoszu.

Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże uniknąć złodziei i oszustów jest wzięcie udziału w loterii przez internet. Dzięki temu omijasz wszelkie problemy związane z potwierdzeniem praw własności do kuponu, gdyż każdy zakupiony los przez internet należy do właściciela konta użytkownika. Możesz być pewny, że nikt Ci go nie ukradnie, ponieważ żadna ze stron nie umożliwia wydrukowania kopii takiego losu.

Grając w loterie online nie musisz się także obawiać, że zapomnisz lub nie zdążysz odebrać należnej Ci nagrody. Jeśli zakupisz swój los w tradycyjny sposób to zazwyczaj masz 180 dni na odebranie nagrody. W przypadku polskich loterii, każdy zwycięzca ma jedynie 60 dni na spieniężenie kuponu (po terminie można jeszcze składać reklamacje do 6 miesięcy od losowania). Natomiast jeśli zagrasz przez internet, wygrana zostanie automatycznie przelana na Twoje konto, zaś aktualne wyniki losowania zostaną wysłane drogą mailową.

Wydaje się to niemożliwe, a jednak, co roku wielu zwycięzców nagród wartych nawet 5 milionów złotych nie odbiera swoich wygranych. Główną przyczyną jest fakt, iż po prostu zapomnieli oni sprawdzić, czy kupiony los okazał się zwycięski.

Nie ryzykuj i weź udział w loterii przez internet na polecanej przez nas stronie Lottoland.pl. Firma ta słynie z dobrej marki i gwarantowanej wypłaty nagród dzięki wsparciu światowej klasy ubezpieczycieli!

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1