19 lut. 2014

Luksusowe zakupy za wielkie wygrane

Co kupisz za fortunę wygraną na loterii?

Jeśli jesteś fanem gier liczbowych, na pewno słyszałeś już o szczęśliwych zwycięzcach, którzy zgarnęli największe w historii nagrody główne warte nawet po kilkaset milionów złotych.

Co kupisz za fortunę wygraną na loterii?

Każdy z nas marzy o wygranej, podczas gdy tylko niektórzy zdają sobie sprawę z problemów, jakie są związane z tak dużą sumą pieniędzy. Z dnia na dzień powinno się stworzyć nowy plan na życie, znaleźć dobrego doradcę finansowego, który pomoże bezpiecznie zainwestować pieniądze. Spróbujmy jednak spojrzeć na to z innej strony. Poniżej przestawiamy szalone propozycje na to, co można kupić za największe wygrane pięciu różnych loterii.

Polskie lotto – 33,8 mln zł

Największy zwycięzca polskiego lotto zgarnął aż 33,8 miliona złotych. Z takim majątkiem na pewno stać go będzie na wspaniałe sportowe auto Bugatti Veyron Super Sport warte ponad 12 milionów złotych. Ponadto polski milioner może też polecieć na luksusowe wakacje na przepięknej wyspie Necker Island w archipelagu Wysp Dziewiczych, która należy do Richarda Bransona. Tygodniowy pobyt kosztuje „jedynie” 13,5 mln zł. Jakby temu było mało, zwycięzcy zostaną także pieniądze na niepowtarzalne przeżycie, jakim jest turystyczny lot w kosmos za 764 tysiące złotych. Za pozostałą sumę można jeszcze kupić wyjątkowy w swojej klasie samochód, jakim jest McLaren P1 za 3,5 mln zł. Jeśli zwycięzca okaże się fanem psów, może sobie także pozwolić na zakup najdroższej na świecie rasy mastif tybetański wartego 4,6 mln zł.

EuroJackpot – 46 milionów euro (około 191 mln zł) 

Będąc szczęśliwym zwycięzcą EuroJackpot spokojnie możesz sobie pozwolić na zakup jednego z najdroższych prywatnych odrzutowców Dassault Falcon 7X, który kosztuje prawie 163 miliony złotych. Jeśli jednak boisz się latania, stać cię także na wyjątkowy sportowy samochód, jakim jest Ferrari 250 GTO z 1963 roku, który aktualnie kosztuje ok. 87 mln zł. Co więcej, pieniędzy starczy Ci także na najdroższy na świecie diament za 50 milionów oraz również na konia Palloubet d’Halong, który został sprzedany na aukcji za prawie 46 mln złotych.

EuroMillions – 190 mln euro (około 790 mln zł)

Ten, kto wygrał 790 milionów złotych, czyli najwyższą w historii nagrodę główną lotto EuroMillions, bez zastanowienia może kupić sobie swój własny Boeing 787 Dreamliner warty około 632 milionów złotych. Dodatkowo, resztę pieniędzy można przeznaczyć na zakup prywatnej kanadyjskiej wyspy Celine Dion, która właśnie została wystawiona na sprzedaż za jedyne 89 mln zł. Posiadając ogromny samolot pasażerski, który może zabrać na pokład nawet 330 pasażerów, nie musiałbyś się martwić o to, jak wybrać się wraz z całą rodziną w transatlantycką podróż do Kanady.

PowerBall – 590,5 miliona dolarów (około 1,8 miliarda zł)

Zwycięzca wielkiej amerykańskiej loterii PowerBall, który wygrał 590,5 mln dolarów, czyli w przeliczeniu około 1,8 mld złotych może sobie pozwolić na zakup jachtu podobnego do takiego, jaki posiada Roman Abramowicz, który aktualnie jest jednym z największych na świecie. Koszt takiej przyjemności to około 1,4 miliarda złotych. Jeśli jednak od pływania bardziej interesuje Cię piłka nożna, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Posiadając 1,5 miliarda złotych w kieszeni, można też kupić sobie słynny niemiecki klub piłkarski Borussia Dortmund oraz po luksusowym Maybachu Exelero dla każdego z zawodników wyjściowej jedenastki (wartość jednego samochodu to około 25 milionów złotych).

MegaMillions – 656 milionów dolarów (około 2 miliardy zł)

Ktoś, kto wygrał dwa miliardy złotych w MegaMillions, mógłby sobie kupić prawie wszystko. Po pierwsze, osoba ta może mieć na własność wspaniałe kasyno Alladyn w Las Vegas, którego cena rynkowa wynosi około 1,9 miliarda złotych! Jeśli jednak nie jesteś wielkim fanem pokera lub ruletki to za taką fortunę zdołasz sobie kupić zarówno Biały Dom w Waszyngtonie – ok. 980 mln zł, jak i własną, prywatną wyspę Lanai na Hawajach, która aktualnie kosztuje około 919 milionów złotych. Gdybyś zaś wolał zostać w Europie zawsze możesz przeprowadzić się do słynnej willi Leopolda na Lazurowym Wybrzeżu (około 1,5 mld zł) i do tego kupić pięć luksusowych jachtów Columbus Sport Hybrid wartych 91 mln zł każdy.

Już teraz, dzięki możliwości gry przez internet możesz wziąć udział w największych międzynarodowych lotto także w Polsce. Spróbuj swojego szczęścia z Lottoland, a wkrótce to Ty spełnisz swoje marzenia!

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!