11 mar. 2014

Wyjątkowa analiza Lottoland

Czy liczba 13 jest pechowa? Poznaj szokujące wyniki!

„Jeśli matematyka jest królową nauk, to królową matematyki jest teoria liczb”. Ten słynny cytat osiemnastowiecznego matematyka nie może być bliższy prawdy. Od zarania dziejów, ludzie próbowali odkryć pewne zależności między liczbami. Fascynacja regularnością faz księżyca, zmian pór roku czy pływów morskich doprowadziła tę dziedzinę nauki do zdumiewającego rozwoju.

Czy liczba 13 jest pechowa? Poznaj szokujące wyniki!

Dzięki naukowcom, historykom, archeologom i wielu innym specjalistom, wiemy iż nasi przodkowie odkryli znaczenie liczb bardzo wcześnie. Wskazują na to dowody takie jak Stonehenge czy dokładne rysunki obserwacji astronomicznych starożytnej Babilonii, jak również starożytne teksty wedyjskie i hebrajski system numeryczny zapisany w Kabale.

Siedem loterii, tysiące numerów

Każdego roku międzynarodowe loterie z całego świata wypłacają miliardy złotych graczom, którzy mieli szczęście i poprawnie wytypowali tysiące zwycięskich kombinacji liczb.

W Lottoland po raz pierwszy w historii zdecydowaliśmy się przeprowadzić dokładną analizę wyników loterii z całego świata, by sprawdzić czy istnieją prawidłowości w wynikach losowań, które są uniwersalne dla różnych lotto.

Zebraliśmy, więc dane zawierające setki tysięcy archiwalnych wyników siedmiu różnych loterii narodowych o formacie „6 z 49”, takich jak – Brytyjska Loteria Narodowa, Kanadyjskie lotto 6/49, Hiszpańska La Primitiva Lotto, Południowo-Afrykańska Loteria Narodowa, Polskie Lotto, Niemieckie LOTTO 6aus49 oraz Grecka Loteria Narodowa. Według statystyk najczęściej losowaną liczbą we wszystkich siedmiu grach liczbowych jest numer „33”, natomiast najrzadziej wypada „13” co pewnie nie zdziwi przesądnych graczy. Mamy jednak ciekawą wiadomość dla fanów polskiego lotto. Otóż okazało się, iż najpopularniejsza w naszym kraju loteria stanowi wyjątek od reguły, gdyż liczba „13” okazała się dla nas szczęśliwa i widnieje w gronie najczęściej losowanych numerów!

Poznaj nasze szokujące wyniki!

Najczęściej losowane numery to 33, 6, 38, 40, 49 oraz 7

W numerologii liczba 33 razem z 11 i 22 są uważane za „numery mistrzowskie”. Liczby te charakteryzują osoby głęboko uduchowione, natchnione i mądre. Dla przykładu, Aleksander Wielki umarł w wieku 33 lat. Co więcej, kręgosłup człowieka składa się z 33 kręgów, zaś w skali Newtona woda wrze w temperaturze trzydziestu trzech stopni.

Zgodnie z religią chrześcijańską, Jezus został ukrzyżowany w wieku 33 lat. Ponadto, podczas życia na ziemi dokonał 33 cudów. W żydowskiej Kabale liczba 33 odpowiada słowu „Amen”, natomiast islamski sznur modlitewny składa się z 33 koralików.

Co ciekawe, nasza analiza wyników wskazała, iż cyfra 7 także znajduje się w gronie najczęściej losowanych numerów, co potwierdza przeświadczenie w kulturach zachodnich, iż „siódemka” przynosi szczęście.

Pechowa 13-stka

Jak już wspomnieliśmy powyżej, na podstawie analizy wyników siedmiu różnych loterii, liczba 13 najrzadziej znajduje się pośród zwycięskiej kombinacji numerów. Jest to bardzo ciekawy wynik, gdyż jak dobrze nam wiadomo w wielu kulturach, od wieków trzynaście jest uznawane za liczbę, która przynosi pecha.

Otóż, w ciągu roku można zaobserwować 13 pełni księżyca, a liczba ta była ważną częścią wierzeń w bóstwa będące personifikacją księżyca. W wielu regionach Europy, często łączono ją z magią i satanizmem. Ponadto, duża liczba nieszczęśliwych wydarzeń z historii miała związek miała związek z liczbą, 13 co tym bardziej wzmocniło przesąd.

W piątek 13 października 1307 roku na polecenie króla Francji aresztowano, torturowano i dokonano egzekucji członków Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona.

13 sierpnia i 13 listopada 1970 odnotowano największy monsun w Azji w wyniku, którego zginęło ponad milion mieszkańców Indii i Bangladeszu.

W piątek 13 października 1972 roku w Andach rozbił się samolot Urugwajskich Sił Powietrznych. Na podstawie tej katastrofy nakręcono film pt. Alive.

Misja Apollo 13 była jedyną misją na księżyc, która się nie powiodła. W wyniku eksplozji zbiornika z tlenem w module serwisowym, astronauci musieli walczyć o życie. Na szczęście pomimo wielu trudności po 6 dniach wrócili oni na Ziemię.

Nowa technologia

W obecnych czasach firmy produkujące kule do maszyn losujących, korzystają z najlepszych technologii by zapewnić wszystkim numerom takie same szanse na wylosowanie. Co więcej, do nadrukowania numerów używa się specjalnych laserów, by uniknąć zakłóceń spowodowanych różnicami w ilości zużytej farby, a co za tym idzie różnic w masie kul. Mimo wielu starań, analiza statystyczna ciągle jednak wykazuje, iż niektóre liczby mają więcej szczęścia od innych. Zwróć więc uwagę jaką kombinację numerów wybierasz, gdyż być może jedna z Twoich „szczęśliwych” liczb wcale taka nie jest! Zagraj już teraz na Lottoland.pl.

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!