30 lip. 2014

Zapomniane wygrane Niemieckiego LOTTO

Czy wygrane „6aus49” warte 34,8 mln euro przepadną?

Według sondażu przeprowadzonego przez BILD gracze, którzy wzięli udział w losowaniach Niemieckiego LOTTO (6aus49) w 2013 roku, zapomnieli odebrać aż 34,8 milionów euro wygranych, czyli w przeliczeniu około 133 milionów złotych. Co ciekawe, badania wykazały, iż zdarza się to prawie wszystkim grającym. Zarówno zwykli gracze, którzy biorą udział w Niemieckim LOTTO tylko kilka razy do roku, jak i osoby korzystające z subskrypcji przyznali się, iż zdarzyło im się zapomnieć sprawdzić swoje kupony.

Czy wygrane „6aus49” warte 34,8 mln euro przepadną?

Mimo, że większość graczy przyznało się do zapominalstwa, problem ten najczęściej dotyczy osób, które biorą udział w losowaniach jedynie podczas wielkich kumulacji. Według sondażu to właśnie tej grupie graczy najczęściej zdarza się zapomnieć sprawdzić wyniki losowania.

Każdy, kto zapomni sprawdzić wyniki lub zgubi swój kupon może być pewny, iż trafiona wygrana przepadnie. Zgodnie z zasadami Niemieckiego LOTTO, jeśli kupisz swój los w tradycyjny sposób masz 13 tygodni od zwycięskiego losowania na zgłoszenie się po swoją wygraną. Po upłynięciu tego terminu pieniądze te powracają do gry. Niestety ze względu na ochronę danych osobowych zwycięzcy, władze loterii nie mają możliwości przeprowadzenia weryfikacji graczy. Jedynie w wyjątkowych przypadkach korzysta się z pomocy mediów w ogłoszeniu poszukiwań zaginionego szczęśliwca.

Wszystkie nieodebrane wygrane poniżej 100 tysięcy euro (około 414 tyś. zł) wracają do puli przeznaczonej na wygrane, natomiast te, które przekroczyły 100 tysięcy euro są przekazywane do specjalnego funduszu uzupełniającego losowania specjalne. Trzy razy do roku odbywa się specjalne dodatkowe losowanie gry Glücksspirale, w której można wygrać samochód lub wycieczkę za granicę.

Warto jednak pamiętać, iż problem ten nie dotyczy osób typujących wyniki losowań w Lottoland. Wszyscy gracze, którzy wezmą udział w losowaniu Niemieckiego LOTTO online na naszej stronie, lub spróbują swojego szczęścia w innej z oferowanych gier, dostaną automatyczne powiadomienie o wygranej. Co więcej, wszystkie wygrane są automatycznie przelewane na konto gracza, dzięki czemu już nigdy nie zapomnisz odebrać należnych pieniędzy w terminie.

Najbliższe losowanie Niemieckiego LOTTO odbędzie się już dziś. Szacowana pula na wygrane pierwszego stopnia wynosi 36 milionów złotych. Za wszystkich graczy trzymamy kciuki i życzymy wysokich wygranych!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!