27 lis. 2015

Prawdziwa loteria kontra lotto

Dlaczego Loteria Bożonarodzeniowa jest wyjątkowa?

Większość graczy lotto oraz fanów znanych międzynarodowych loterii słyszało już o Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej, nazywanej także ElGordo. W bezpośrednim tłumaczeniu „El Gordo” oznacza „tłusty” i rzeczywiście określenie to bardzo pasuje do tej wyjątkowej świątecznej gry. Loteria Bożonarodzeniowa El Gordo jest jedną z najbardziej cenionych. Ogromna liczba nagród oraz duże szanse na ich zdobycie spowodowały, że jest ona uważana za największą loterię na świecie.

Dlaczego Loteria Bożonarodzeniowa jest wyjątkowa?

Czym różni się Loteria Bożonarodzeniowa od pozostałych lotto?

W przeciwieństwie do większości lotto, które tak naprawdę zaliczają się do gier liczbowych, Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa El Gordo jest prawdziwą loterią.

Termin „Loteria” używany jest do opisu gier losowych, w których uczestnicy nabywają numerowane losy. Liczba nagród oraz odpowiadających im zwycięskich losów jest ustalana z góry, a ich wartość zależy od łącznej liczby sprzedanych kuponów. Podczas losowania losuje się numery, zaś zwycięzcą jest osoba, która posiada los z danym numerem. Oprócz nagrody głównej (tzw. El Gordo), wybieranych jest kilkaset innych numerów, których poprawne wytypowanie daje nagrodę niższej kategorii.

W przeciwieństwie do większości gier liczbowych typu lotto, w których pule na główne wygrane podlegają kumulacjom, losowanie Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej odbywa się tylko raz w roku - 22 grudnia.

Loteria Bożonarodzeniowa ElGordo wypłaca więcej pieniędzy, niż jakakolwiek inna loteria na świecie. Szacowana pula na nagrody wynosi obecnie aż 2,2 miliarda euro, czyli w przeliczeniu około 10 miliardów złotych, które trafią do prawie 3 milionów zwycięzców.

Już co 6 los wygrywa!

Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa oferuje graczom nagrody kilku różnych kategorii. Nagroda główna, czyli tzw. El Gordo wynosi 4 mln euro - około 17 milionów złotych, zaś szanse na jej trafienie to aż 1 do 100 000. Dla porównania, grając w polskim lotto szanse na wytypowanie wszystkich sześciu liczb wynoszą jedynie 1 do 13 983 816. Jak widać, prawdopodobieństwo trafienia wygranej w Loterii Bożonarodzeniowej jest naprawdę bardzo wysokie. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, gdyż w loterii tej aż co 6 los wygrywa, zaś szanse na trafienie nagrody pocieszenia wynoszą rekordowe 1 do 5.

Jak sama nazwa wskazuje, Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa odbywa się tuż przed świętami (22 grudnia). Szacuje się, że w loterii tej bierze udział 90% Hiszpanów. Łatwo więc sobie wyobrazić, iż co roku wydarzenie to budzi ogromne emocje. W Hiszpanii, loteria Świąteczna El Gordo stała się na tyle popularna, że bardzo często w losowaniu biorą udział całe wioski, zaś wiele osób dostaje mniejsze części kuponu jako prezent na święta.

Gdy loteria staje się tradycją

W Hiszpanii Loteria Bożonarodzeniowa ElGordo stała się już świąteczną tradycją. Co roku, na kilka tygodni przed losowaniem, organizatorzy loterii wypuszczają więc specjalną świąteczną reklamę. Tegoroczne wydanie podbiło serca graczy z całego świata. Poznaj wspaniałą i wzruszająca opowieść o ochroniarzu z fabryki manekinów.

Reklama Loteria de Navidad 2015:

Przenieś się do Hiszpanii bez wychodzenia z domu

Dzięki Lottoland, nie musisz już wyjeżdżać za granicę by móc wziąć udział w tej wyjątkowej loterii. Aby zagrać w Hiszpańską Loterię Bożonarodzeniową El Gordo wystarczy wybrać numer od 00000 do 99999 oraz określić, jaką część losu wybierasz. Pełny los kosztuje 999,99 zł, dlatego w Lottoland, gracze mogą także zakupić losy stanowiące 1/2, 1/5, 1/10, 1/20, 1/50 oraz 1/100 pełnego losu.  Dzięki temu możesz zagrać w El Gordo online za mniejsze pieniądze. Najtańszy kupon ElGordo kosztuje jedynie 19,99 zł. Zagraj w Loterię Bożonarodzeniową przez internet już teraz i wygraj miliony na święta!

Ostatnia aktualizacja z dnia 27 listopada 2015 r.

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1