21 gru. 2015

Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa

El Gordo podbija świat

Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem cała Hiszpania skupia swoją uwagę tylko na jednym wydarzeniu. Co roku, 22 grudnia w Madrycie odbywa się największe losowanie na świecie, czyli Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa El Gordo. Czy wiesz już, dlaczego loteria ta jest tak wyjątkowa?

El Gordo podbija świat

Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa to największa klasyczna loteria na świecie. Szacowana pula na wygrane wynosi w tym roku aż 2,2 mld euro, czyli około 9,6 miliarda złotych. Kwota ta już wkrótce zostanie rozdzielona w Madrycie na 24 486 400 nagród. Co roku loteria ta wyłania więc miliony zwycięzców. Niejednokrotnie zdarzało się też, że wysoką wygraną świętowały nawet całe wioski.

Świąteczna opowieść, która zdarzyła się naprawdę!

Zacznijmy od historii pewnego Greka, który przeprowadził się do północnej Hiszpanii, by wkrótce na własnej skórze doświadczyć jak to jest, gdy jest się jedyną osobą, która nie trafiła nagrody. Historia ta pochodzi z małej wsi Sodeto w Aragonii, która liczyła wówczas jedynie 150 mieszkańców.

Region ten został mocno dotknięty przez kryzys, nic więc dziwnego, że gdy w 2011 roku mieszkańcy Sodeto wygrali El Gordo, wszystkich opanowała euforia. Wszystkich, oprócz Greka Costisa Mitsotakisa, który mieszkał na jej obrzeżach i przez przypadek został pominięty przy zakupie losu na Loterię Bożonarodzeniową.

Historia ta, szybko znalazła się na nagłówkach gazet z całego świata i wkrótce postanowiono także nakręcić nawet dokument o niesamowitym szczęściu mieszkańców Sodeto. Początkowo miał być on zrealizowany już w 2013 roku, jednak z powodu opóźnień, prawdopodobnie zostanie on wyemitowany dopiero w 2016 roku. W krótkiej zapowiedzi filmu widać jednak, że przedstawia on niesamowitą radość mieszkańców, którzy dzięki wygranym milionom, będą mogli spłacić długi i na nowo cieszyć się życiem.

Kolejna wielka wygrana, która przeszła do historii padła dokładnie 10 lat temu w miasteczku Vic w północnej Katalonii. To właśnie wtedy sprzedano tam serię zwycięskich losów, dzięki czemu do jego mieszkańców trafiło aż 500 milionów euro.

Gemeinsame El Gordo Freuden

Jedynie rok później, w 2006 r. szczęście zawitało do serca prowincji Kastylia i Léon. W małej wiosce o nazwie Rebollo de Duero jeden z urzędników postanowił zrobić niespodziankę swoim mieszkańcom kupując los na Hiszpańską Loterię Bożonarodzeniową warty 1 200 euro. Wkrótce okazało się, że los był zwycięski i cała wioska wygrała nagrodę. Ostatecznie po podzieleniu pieniędzy pośród wszystkich 25 mieszkańców, każdy z nich otrzymał około 300 tysięcy euro.

2006 rok przyniósł także szczęście mieszkańcom miasteczka Almazán, gdzie sprzedano ogromną liczbę zwycięskich losów. W efekcie, trafiło tam aż 390 milionów euro, czyli po 65 tysięcy euro dla każdego mieszkańca.

El Gordo podbija świat

Użytkownicy Lottoland też mieli już dożo szczęścia w Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej. W zeszłorocznym losowaniu trzech naszych graczy wygrało sporą część głównej wygranej, czyli jedną dziesiątą (400 000 euro), jedną dwudziestą (200 000 euro) i jedną setną (40 000 euro) pełnego losu. 200 tysięcy euro wygrał także gracz Lottoland, który kupił całą serię zwycięskich losów o numerze 67009. Wszyscy szczęśliwi zwycięzcy zagrali w Niemczech.

Jeśli także Ty chcesz dołączyć do grona zwycięzców Lottoland, już tylko jeden dzień pozostał Ci na wypełnienie swojego losu El Gordo. Nie czekaj więc aż będzie za późno i zagraj w Hiszpańską Loterię Bożonarodzeniową online i wygraj najwspanialszy prezent na Święta.

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1