30 wrz. 2014

Tajemniczy zwycięzcy z Irlandii

Irlandczycy wygrali 86,7 mln euro w EuroMillions

W EuroMillions nadszedł czas na multimilionerów. Dopiero co wrześniowa kumulacja wyłoniła szczęśliwych zwycięzców, a już za tydzień odbędzie się wielkie Losowanie Specjalne. Przekonaj się, który kraj ma ostatnio mnóstwo szczęścia w największej międzynarodowej loterii w Europie.

Irlandczycy wygrali 86,7 mln euro w EuroMillions

Z tygodnia na tydzień wrześniowe losowania EuroMillions wywoływały coraz więcej emocji. Wszystko za sprawą kolejnych kumulacji i nieustanie rosnącej puli na wygrane pierwszego stopnia. Podczas piątkowego losowania, które odbyło się 19 września, emocje wśród graczy sięgnęły zenitu, gdyż główna wygrana wynosiła już 86,7 mln euro, czyli około 362 milionów złotych. Nic więc dziwnego, iż w losowaniu tym uczestniczyło mnóstwo fanów lotto z całej Europy.

Wspólne szczęście Irlandczyków

Jak podano w oficjalnym komunikacie, zwycięskie numery trafiła grupa graczy z Irlandii, która korzystając z metody chybił-trafił, wydała na swój kupon jedynie 6 euro. Tym razem szczęśliwa „siódemka” EuroMillions to: 6, 8, 34, 38, 48 oraz dwie tzw. Gwiazdki – 3 i 9. Zwycięski syndykat zgłosił się po odbiór swojej wygranej w siedzibie loterii w Dublinie dokładnie tydzień po losowaniu. Według przedstawicieli Loterii Narodowej, która jest odpowiedzialna za EuroMillions w tym kraju, szczęśliwi gracze zdecydowali się pozostać anonimowi i nie udzielać żadnych wywiadów. Odbierając swój ogromny czek warty dokładnie 86 732 923 euro (362 mln zł), Irlandczycy przyznali tylko, iż „czują się jakby znaleźli się na czubku świata”.

Jedyną informacją jaką ujawniono opinii publicznej na temat tego wspaniałego zwycięstwa jest lokalizacja sklepu, w którym sprzedano zwycięski kupon. Tym razem szczęście przyniósł sklep Centro znajdujący się na ulicy Church Road w Ballybrack na przedmieściach Dublina. Właściciele sklepiku postanowili uczcić zwycięstwo kieliszkiem szampana, gdyż dzięki szczęściu lokalnych graczy otrzymali oni bonus wart 25 tysięcy euro (około 105 tysięcy zł). Sprzedawcy przyznali, iż nie wiedzą, kto kupił zwycięski kupon, jednak nie zamierzają przeszukiwać taśm z monitoringu.

Irlandzkie szczęście sprzyja graczom

Według statystyk, od 2004 roku gracze z tego kraju wygrali już 752 miliony euro, czyli ponad 3 miliardy złotych. Wrześniowe zwycięstwo potwierdziło, iż Irlandia ma coraz więcej szczęścia w EuroMillions. Jest to czwarta główna wygrana EuroMillions, która padła w Irlandii na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Co więcej, przez ostatnie 10 lat, Irlandczycy trafili wszystkie zwycięskie numery już siedmiokrotnie. W efekcie, kraj te znalazł się na 8 miejscu na liście państw, które mają najwięcej szczęścia w EuroMillions. Niestety do ścisłej czołówki jeszcze daleka droga. Dla przykładu, Francja, która zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w tym rankingu posiada aż 71 zwycięzców wygranej pierwszego stopnia.

Poniżej przedstawiamy trzy największe wygrane EuroMillions, które padły w Irlandii:

1. € 115 milionów – losowanie z dnia 29 lipca 2005 r.

2. € 94 milionów – losowanie z dnia 25 czerwca 2013 r.

3. € 86,7 milionów – losowanie z dnia 19 września 2014 r.

Zostań kolejnym multimilionerem EuroMillions

Zastanawiasz się dlaczego niektóre kraje wydają się mieć trochę więcej szczęścia w grze od pozostałych? Odpowiedź jest bardzo prosta. Żeby wygrać trzeba grać! Wszyscy gracze mają równe szanse na trafienie wygranej, jednak w niektórych krajach zainteresowanie międzynarodową loterią EuroMillions jest większe, przez co częściej padają tam główne wygrane. Nie czekaj więc aż ktoś inny zgarnie Ci pieniądze sprzed nosa i weź udział w dzisiejszym losowaniu. Już za kilka godzin możesz wygrać nawet 133 miliony złotych! Ponadto, w piątek 3 października 2014 odbędzie się drugie w tym roku Losowanie Specjalne EuroMillions, w którym gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia wyniesie 100 mln euro, czyli około 419 milionów złotych!

Zagraj w EuroMillions online z Lottoland, a pomożemy Ci spełnić Twoje marzenia!

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!