16 lip. 2014

3 lata i 842 miliony złotych później

Jak wydać wygraną EuroMillions?

W sobotę 12 lipca państwo Colin i Christine Weir świętowali trzecią rocznicę rekordowego zwycięstwa w EuroMillions, kiedy to wygrali 161 653 000 funtów, czyli w przeliczeniu około 842 milionów złotych. W krótkim czasie po wygranej państwo Weir stali się jednymi z najlepiej znanych zwycięzców lotto na świecie. Wszystko to za sprawą wyjątkowej szczodrości i hojnych datków na chore dzieci i różne cele charytatywne oraz propagowaniu niepodległość Szkocji. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy, postanowiliśmy więc sprawdzić wydatki tych słynnych już zwycięzców z Wielkiej Brytanii.

Jak wydać wygraną EuroMillions?

Posiadłości

Mimo, że zwycięzcy EuroMillions wygrali tak dużą sumę, iż bez zastanowienia mogliby zamieszkać w ciepłych krajach, państwo Weir zdecydowali się pozostać w ich rodzinnym mieście Ayrshire. W krótkim czasie po wygranej szczęśliwcy kupili sobie jednak wspaniałą posiadłość z basenem, jacuzzi, kinem domowym i stajniami dla koni za 850 tysięcy funtów, czyli około 4,4 mln złotych. Jako prawdziwi filantropii zwycięzcy zdecydowali się przekazać swój stary dom warty 220 tysięcy funtów (około 1,1 mln złotych) nastoletniej młodej mamie, która wcześniej był ich sąsiadką.

Na początku bieżącego roku Colin i Christine Weir przeprowadzili się ponownie. Po krótkiej wycieczce po urokliwym miasteczku Troon, zdecydowali się zainwestować równowartość 15 milionów złotych w znajdującą się tam posiadłość Frognal estate. Ta wyjątkowa nieruchomość o powierzchni 32 akrów przylega do Royal Troon Golf Course i gościła takich celebrytów jak Tiger Woods i Elin Nordegren, którzy mieszkali tam podczas słynnego turnieju Troon Open golf championship. Ten przepiękny pałac z piaskowca posiada 4 luksusowe sypialnie, wspaniały pokój gier z zabytkowym stołem do bilarda, salę bankietową z kryształowym żyrandolem złożonym z 36 tysięcy elementów, a także niesamowitą łazienką ze specjalną wanną z hydromasażem robioną na zamówienie.

Samochody

Przez ostatnie 3 lata państwo Weir zdążyli już kupić małą flotę luksusowych samochodów, pośród których znalazł się chociażby Mercedes za 458 tysięcy złotych. Co ciekawe auta te oddali rodzinie i najbliższym przyjaciołom. Para zwycięzców była natomiast zdecydowanie bardziej oszczędna przy zakupie samochodów na ich własny użytek. Dla siebie zakupili kilka wygodnych, lecz dość skromnych Suzuki Grand Vitara. Sprzedawcy aut z okolicy zacierają ręce podkreślając, iż nowi milionerzy bardzo wspierają lokalnych przedsiębiorców.

Podróże

Niedługo po ogłoszeniu wygranej, państwo Weir zasłynęli ze swojej hojności. Niestety, spowodowało to także, iż obydwoje zostali zasypami listami z prośbami o dotacje i pomoc finansową. Problem ten stał się na tyle uciążliwy, że lokalna poczta zaczęła zgłaszać problemy, iż nie może już sobie poradzić z ogromną liczbą listów z całego świata. Z tego powodu, wiele osób uważa, iż zwycięzcy EuroMillions niedługo po wygranej wyjechali na kilka miesięcy do Hiszpanii, aby uciec od nachalnych próśb i wyłudzaczy. Prawdopodobnie Weirowie posiadają obecnie nieruchomość w jednym z ich ulubionych miast w tym kraju, Barcelonie. W między czasie Weirowie zwiedzili także Australię, Chiny oraz Azję Południowo-Wschodnią. Mimo licznych podróży zwycięzcy większość czasu spędzają jednak w Szkocji.

Dobroczynność

Colin i Christine Weir swoją sławę zawdzięczają licznym darowiznom na cele charytatywne, którymi zajmuje się założona przez nich fundacja Weir Charitable Trust. W ten sposób przekazują oni swoje pieniądze na różne szczytne cele takie jak ochrona zdrowia, dobrobyt zwierząt, sport, kultura, czy ochrona dziedzictwa narodowego Szkocji. Pośród wielu różnych darowizn Weirowie zasłynęli z przekazania 900 000 funtów (około 4,7 mln zł) na budowę nowego stadionu w Largs oraz 750 000 funtów, czyli około 3,9 miliona złotych na miejscową drużynę piłkarską Largs Thistle. Weirowie pomogli także wyremontować zabytkowy statek parowy.

Dzięki swoim darowiznom zwycięzcy EuroMillions odmienili życie wielu ludzi, gdyż niejednokrotnie zdecydowali się pokryć ogromne rachunki za skomplikowane operacje i leczenie dzieci. Świetnym przykładem było przekazanie około 208 tysięcy złotych za operację kręgosłupa dla 4 latki Skye Swinton, dzięki której dziewczynka zaczęła chodzić. Ponadto, zwycięzcy przekazali jeszcze większą sumę na nową protezę dla 13 letniego Kierana Maxwell, któremu wcześniej amputowano lewą nogę z powodu raka. Hojni zwycięzcy pomogli także 4 letniej Isabel Wallis, która potrzebowała natychmiastowego leczenia w Stanach Zjednoczonych z powodu porażenia mózgowego.

Walka o niepodległość Szkocji

Najbardziej kontrowersyjną darowizną dokonaną przez Colin i Christine Weir było przekazanie około 28 milionów złotych dla Szkockiej Partii Narodowej. W ten sposób zwycięzcy chcieli wesprzeć lidera ugrupowania Alexa Salmonda, który prowadzi Kampanię TAK działające na rzecz niepodległości Szkocji. Dotychczas jest to największa darowizna od osób prywatnych dla kampanii, która zachęca wyborców do zagłosowania za niepodległością Szkocji we wrześniowym referendum. Co ciekawe okazuje się, że suma ta stanowi aż 79% funduszy kampanii.

A co Ty zrobisz z wygraną w wysokości 124 mln zł?

Każdy, kto weźmie udział w najbliższym piątkowym losowaniu EuroMillions online i skorzysta z wyjątkowej oferty Lottoland, jaką jest Podwojona Główna Wygrana, będzie mieć szanse na wygranie aż 124 milionów złotych. Dzięki tak dużej wygranej możesz mieć pewność, że odmienisz życie na lepsze nie tylko sobie i najbliższym ale jeśli tylko zechcesz także lokalnej społeczności. Jeśli więc udałoby Ci się wygrać na loterii, na co przeznaczysz pieniądze? Czy ograniczysz się do wydatków na własne przyjemności czy spróbujesz odmienić życie innych, tak jak robią to sławni zwycięzcy z Wielkiej Brytanii?

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1