26 kwi. 2016

Sprawdź, jak grać bez ryzyka podziału wygranej!

Kumulacja lotto – grać czy nie grać?

Wysoka kumulacja w lotto potrafi przyciągnąć do gry nawet najbardziej zatwardziałych przeciwników loterii. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego chętniej gramy, gdy główna pula nagród jest zdecydowanie wyższa i skąd się wziął fenomen kumulacji lotto? A może granie w lotto podczas kumulacji nie jest warte zachodu? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć zanim zagrasz o większe kwoty!

Kumulacja lotto – grać czy nie grać?

Dlaczego uwielbiamy kumulacje?

Dlaczego, gdy główna pula nagród lotto przekracza 5 milionów złotych, fanów gier liczbowych w Polsce ogarnia istna loteryjna gorączka? Przyczyn może być kilka. Przede wszystkim, gdy dochodzi do kumulacji w lotto, informacje o tym można znaleźć dosłownie wszędzie. Wystarczy włączyć telewizor, otworzyć gazetę, przeglądnąć kilka stron w internecie, czy przespacerować się po okolicy, by natknąć się na reklamy, bilbordy, artykuły i ogłoszenia w kolekturach, które zachęcają do gry o ogromne, wielomilionowe kwoty. W ten sposób, informacje o większej kwocie do wygrania w lotto docierają do znacznie szerszej grupy odbiorców, niż gdy główna pula nagród wynosi „jedynie” 2 miliony złotych.

Ponadto, drugim ważnym czynnikiem, który zachęca nas do gry o wielkie kwoty jest dobrze znany graczom tzw. dreszczyk emocji, który towarzyszy nam podczas skreślania szczęśliwej szóstki liczb, zakupu kuponów oraz gdy oczekujemy na ogłoszenie wyników. Nic więc dziwnego, że gdy gra toczy się o 30 milionów, a nie o gwarantowane 2 mln złotych, emocje towarzyszące grze w lotto są znacznie wyższe. Co więcej, wysokie kumulacje powodują także, ze wielu graczy zaczyna zastanawiać się na co przeznaczyliby wygrane pieniądze. Chyba nie ma też osoby, która nigdy nie marzyła o życiu milionera pełnym luksusów i nowych możliwości. Nic więc dziwnego, że gdy stawka rośnie nasze emocje często biorą górę.

Kumulacja lotto – grać czy nie grać?

Czy warto grać podczas kumulacji? Czyli wszystkie za i przeciw

Wiemy już dlaczego tak chętnie dajemy się skusić wysokim kumulacjom, jednak czy aby na pewno warto? Cena pojedynczego zakładu lotto wynosi 3 złote, bez względu na wartość głównej puli nagród. Jeśli więc zagramy gdy wynosi ona od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych, to za te same pieniądze mamy szanse na wygranie znacznie większej kwoty.

Niestety większa wartość głównej wygranej ma też swoje wady. Okazuje się, że wielu graczy zapomina, iż wraz ze wzrostem liczby osób biorących udział w grze, rośnie także ryzyko podziału wygranej, zaś w przypadku wysokich kumulacji jest ono szczególnie wysokie. W efekcie, może się zdarzyć, ze nawet jeśli trafisz zwycięską szóstkę wartą 12 milionów złotych, na Twoje konto trafi niższa kwota niż gdybyś zagrał o 5 milionów złotych. Myślisz, że to tylko odosobnione przypadki? Niestety statystyki wykazują, że dzieje się tak bardzo często. Poniżej przedstawiamy wyniki 6 największych kumulacji w historii polskiego lotto. Przekonaj się sam!

  1. 56,2 mln zł – losowanie z 27 września 2011 r. wyłoniło 2 głównych zwycięzców
  2. 51,3 mln zł – losowanie z 6 listopada 2012 r. wyłoniło 3 głównych zwycięzców
  3. 40,5 mln zł – losowanie z 6 listopada 2008 r. wyłoniło 5 głównych zwycięzców
  4. 39,7 mln zł – losowanie z 11 kwietnia 2015 r. wyłoniło 3 głównych zwycięzców
  5. 37,8 mln zł – losowanie z 29 lipca 2008 r. wyłoniło 4 głównych zwycięzców
  6. 37,4 mln zł – losowanie z 29 września 2009 r. wyłoniło 8 głównych zwycięzców

Oczywiście nie możemy zapominać, że wielokrotnie zdarzyło się także, że zwycięską szóstkę została trafiona tylko przez pojedynczych graczy, dzięki czemu z dnia na dzień osoby te dołączyły do wąskiego grona polskich multimilionerów. Stało się tak np. w przypadku gracza z Ziębic, który w losowaniu z 22 sierpnia 2015 roku wygrał rekordowe 35 234 115 złotych.

Sprawdź 5 największych wygranych w historii lotto!

Kumulacja lotto – grać czy nie grać?

Jak zmniejszyć ryzyko podziału wygranej?

Jeśli jednak pragnienie wygrania fortuny będzie tak silne, że także i Ty zdecydujesz się na grę podczas kumulacji, warto jest pamiętać o kilku zasadach, które pomogą Ci zmniejszyć ryzyko podziału wygranej. Przede wszystkim staraj się unikać popularnych układów liczb oraz tzw. szczęśliwych numerów. Zanim więc skreślisz swoje zakłady lotto, zastanów się czy tym razem nie lepiej będzie skorzystać z metody chybił-trafił. To jaką metodę typowania numerów wybierzesz nie wpłynie na Twoje szanse na trafienie wygranej, zaś w przypadku dużej kumulacji może znacznie zmniejszyć ryzyko, iż ktoś jeszcze skreśli dokładnie te same liczby. W przypadku metody chybił-trafił numery lotto wybierane są przez specjalny generator liczb losowych, dzięki czemu nie ryzykujesz, że podświadomie wybierzesz te bardziej „popularne” liczby.

Kolejnym sposobem na grę podczas kumulacji jest skorzystanie z tzw. Osłony Numerów. Ta dodatkowa opcja gry gwarantuje, ze bez względu na to ile osób wytypuje zwycięską szóstkę, na Twoje konto trafi pełna kwota wygranej. Należy jednak pamiętać, że Osłona Numerów jest dostępna wyłącznie dla graczy Lottoland.

Jak zwiększyć swoje szanse na wygraną?

Jeśli już wiesz jak zmniejszyć ryzyko podziału wygranej, teraz warto zastanowić się, czy istnieje jakiś sposób aby zwiększyć szanse na trafienie nagrody. Niestety ciągle nie odkryto metody, która mogłaby zagwarantować nam 100 % wygraną. Jedynym sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej jest wypełnienie większej liczby kuponów lub skorzystanie z zakładów systemowych.

Kumulacja lotto – grać czy nie grać?

Gra systemem jest bardzo prosta i polega na skreśleniu większej liczby numerów na pojedynczym polu do gry. Aby uaktywnić system lotto wystarczy więc skreślić od 7 do 12 liczb na pojedynczym zakładzie, zaś system automatycznie wygeneruje wszystkie możliwe kombinacje. Im więcej numerów wytypujesz tym większe masz szanse na wygraną, a także więcej możesz wygrać. Szczegółowe informacje o grze systemowej znajdziesz tutaj.

Nie trać czasu na kolejki i zagraj w lotto online

Chcesz spróbować swojego szczęścia w lotto? Nie trać czasu na stanie w kolejce do kolektury i zagraj online. W Lottoland masz wyjątkową okazję, by zagrać bez ryzyka podziału wygranej. Wystarczy zaznaczyć na kuponie Osłonę Numerów i gotowe! Co więcej, tylko u nas możesz także skorzystać z dodatkowej opcji gry jaką jest Podwojona Główna Wygrana. Jeśli więc lubisz grać, tylko podczas dużych kumulacji, zaś obecna pula nagród jest dla Ciebie nie wystarczająca, możesz ją podwoić tylko jednym kliknięciem. Sprawdź jakie to proste i wygraj swoje marzenia z Lottoland!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1