09 gru. 2015

ElGordo dostępne w Polsce!

Losowanie Loterii Bożonarodzeniowej już 22 grudnia

Wielu fanów lotto przynajmniej raz słyszało już o Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej ElGordo. Co roku w tym wyjątkowym świątecznym losowaniu bierze udział ponad 90% mieszkańców Hiszpanii. W bezpośrednim tłumaczeniu El Gordo oznacza „tłusty” i faktycznie nazwa ta idealnie odzwierciedla tę największą loterię na świecie. Loteria Bożonarodzeniowa oferuje graczom ogromną pulę nagród w wysokości 2,2 miliarda euro, (ok. 10 mld złotych), co w połączeniu z wyjątkowo wysokim prawdopodobieństwem trafienia wygranej stanowi gratkę dla graczy z całej Europy.

Losowanie Loterii Bożonarodzeniowej już 22 grudnia

Coroczne losowanie ElGordo

W przeciwieństwie do większości gier liczbowych lotto takich jak EuroMillions, PowerBall czy Lotto, Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa jest prawdziwie tradycyjną loterią. Z definicji loteria to gra losowa, której uczestnicy nabywają losy. W ElGordo każdy los zawiera kombinację numerów od 00000 do 99999, zaś każdy z nich drukowany jest w seriach po 160 sztuk. Liczba zwycięskich losów jest określona z góry, zaś wysokość łącznej puli nagród zależy od całkowitej liczby sprzedanych losów.

W przeciwieństwie do gier liczbowych typu lotto, w których jeśli nikt nie trafi głównej wygranej dochodzi do kumulacji, loterie zawsze wyłaniają zwycięzców, przez co ich losowania odbywają się zdecydowanie rzadziej. Dla przykładu, Loteria Świąteczna ElGordo odbywa się tylko raz do roku – 22 grudnia.

Loteria Bożonarodzeniowa ElGordo to lawina nagród!

Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa oferuje największą pulę nagród na świecie. Tegoroczna suma wynosi aż 2,2 miliarda euro i zostanie ona rozdzielona na 24 486 400 nagród. Główna nagroda „ElGordo” wyniesie 4 miliony euro, czyli około 17 milionów złotych.

Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa ElGordo oferuje graczom łącznie aż 17 kategorii nagród, których przyznawanie można uważać za bardziej sprawiedliwie niż w grach lotto. Szanse na trafienie wygranej pierwszego stopnia (ElGordo) są ogromne i wynoszą aż 1 do 100 000. Dla porównania prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” w polskim Lotto to prawie 1 do 14 milionów.

Nawet co 6 los wygrywa, dlatego nic dziwnego, że w loterii tej bierze udział aż 77% mieszkańców Hiszpanii, zaś ponad 90% ogląda transmisję z losowania, która trwa aż 3 godziny.  Wygrane drugiej i trzeciej kategorii wynoszą po kilka milionów złotych, zaś słynne La Padrea (dosłownie lawina kamyków) to aż 1 800 nagród wartych po 4 tysiące złotych każda.

Wygraj w ElGordo bez wychodzenia z domu

Dzięki Lottoland nie musisz wyjeżdżać do Hiszpanii, by móc kupić los Hiszpańskiej Loterii Bożonarodzeniowej ElGordo. Nie czekaj więc na ostatnią chwilę i zagraj w ElGordo online. Wielkie losowanie odbędzie się we wtorek, 22 grudnia. Teraz tylko kilka kliknięć dzieli Cię od spełnienia marzeń. Wystarczy wybrać numer losu, określić jaką część losu wybierasz i zatwierdzić transakcję. Spróbuj swojego szczęścia w tej wyjątkowej loterii, a być może już wkrótce wygrasz fortunę!

Losowanie Loterii Bożonarodzeniowej już 22 grudnia

Ostatnia aktualizacja z dnia 9 grudnia 2015 r.

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1