20 gru. 2013

Co na to prawo?

Monopol na gry online w Polsce

Polska jest jednym z niewielu krajów, w którym dotychczas nie można było wziąć udziału w żadnej grze liczbowej przez internet. Już wkrótce jednak wszystko może się zmienić.

Monopol na gry online w Polsce

 

Ważne zmiany w prawie hazardowym w Polsce

W listopadzie tego roku Rząd Polski zgłosił do Komisji Europejskiej projekt zmian w ustawie hazardowej z 2009 roku, który umożliwiłby oferowanie gry online licencjonowanym stronom zatwierdzonym przez rząd.

Według specjalistów umożliwiłoby to ograniczenie rozwoju nielegalnego hazardu, który zdecydowanie wzrósł w 2010 roku, zaraz po wprowadzeniu zakazu korzystania z automatów do gier znajdujących się poza kasynami. Wprowadzenie możliwości udziału w grach liczbowych online daje szansę polskim konsumentom na legalne uczestniczenie w grach i loteriach przez internet.

Co więcej, zmiany w obecnym prawie pozwoliłyby na stworzenie równych warunków dla wszystkich podmiotów działających na polskim rynku. Dzięki temu strony internetowe, które obecnie działają na granicy prawa miałyby możliwość zalegalizowania swojej działalności pozytywnie wpływając na wzrost dochodów państwa.

 

Zagraj online już w styczniu 2014!

Według Kierownika Zespołu PR i Komunikacji Totalizatora Sportowego, Agnieszki Libor, Totalizator Sportowy już od dłuższego czasu czekał na zmiany w prawie, jednocześnie wspierając plany Rządu. Aktualnie prowadzone są przygotowania do wprowadzenia nowej usługi online, która planowo powinna być dostępna w czerwcu 2014 roku.

Jak się jednak okazało, już w kilka dni po złożeniu wniosku komisja ogłosiła, że Polska, podobnie jak i sześć innych państw, została oskarżona o domniemane złamanie prawa europejskiego. Z raportu wynika, że Komisja Europejska ma zastrzeżenia odnośnie wymagań licencyjnych od firm, które będą chciały oferować gry liczbowe przez internet. Dodatkowo Komisja stwierdziła także, że Polska nie poinformowała o niektórych zmianach w prawie hazardowym.

Obecnie czekamy więc na odpowiedź polskiego Rządu. Jedno jest jednak pewne - zmiany w prawie na pewno zostaną przyjęte, więc od 2014 roku każdy, kto mieszka w Polsce będzie mógł legalnie uczestniczyć w grach i loteriach online. Totalizator udostępni możliwość gry przez internet w czerwcu, jednak Lottoland oferuje Ci dużo więcej niedostępnych nigdzie indziej wyjątkowych ofert oraz możliwość uczestniczenia w największych europejskich i światowych loteriach. To wszystko aż pół roku wcześniej!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!