04 kwi. 2016

Rekordy, które przeszły do historii

Najwyższe wygrane lotto wszech czasów

Z roku na rok loterie i gry liczbowe na całym świecie wyłaniają coraz więcej zwycięzców. Coraz częściej słyszy się też o nowych rekordach, ogromnych kumulacjach i szczęśliwych zwycięzcach, którzy z dnia na dzień stali się mutimilionerami, a nawet miliarderami. Jak więc wyglądają światowe rankingi lottomilionerów. Gdzie padły najwyższe wygrane oraz jakie loterie oferują rekordowe kumulacje? Oto najwyższe wygrane lotto wszech czasów w pigułce.

Najwyższe wygrane lotto wszech czasów

Rozbicie ogromnej kumulacji to chyba marzenie każdego gracza lotto. Mimo, że bardzo często szanse na trafienie zwycięskich numerów wydają się nie do pobicia, tysiące graczy z całego świata potwierdziło, że z odrobiną szczęścia dosłownie wszystko jest możliwe. W Lottoland postanowiliśmy przygotować specjalne zestawienie rekordowych wygranych z Polski, Europy i świata. Czy znasz już wszystkie rekordy?

Polskie rekordy lotto

W Polsce najpopularniejszą grą liczbową i zarazem tą która wyłania największych zwycięzców jest lotto, czyli dawniejszy Totolotek. Od początku swojego istnienia loteria ta wyłoniła łącznie 1104 milionerów. Największa pojedyncza wygrana padła jednak 22 sierpnia 2015 roku, kiedy to szczęśliwy gracz z Ziębic wygrał 35,2 miliona złotych. Sprawdź tabelę najwyższych wygranych lotto w Polsce!

Najwyższe wygrane lotto wszech czasów

Szalone kumulacje z Europy

Lista europejskich rekordów została zdominowana przez dwie międzynarodowe gry jakimi są EuroJackpot i EuroMillions. Dlaczego loterie te nie mają sobie równych? Przede wszystkim obydwie gry oferują graczom rekordowo wysokie kumulacje co jest możliwe dzięki ogromnej popularności i dużej liczbie zawieranych zakładów. Przekonajmy się więc gdzie plasują się Europejskie rekordy.

EuroJackpot to loteria, która została założona w 2012 roku. Obecnie uczestniczy w niej aż 16 państw w tym: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja, Węgry oraz Włochy. Od początku swojego istnienia EuroJackpot zdążyło wyłonić już 29 multimilionerów. Poznaj top 5 największych wygranych w tej największej euro loterii.

Najwyższe wygrane lotto wszech czasów

EuroMillions jest najpopularniejszą loterią w Europie. Obecnie uczestniczy w niej 9 krajów w tym: Austria, Belgia, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Luksemburg, Portugalia, Irlandia i Szwajcaria. Pierwsze losowanie tej gry odbyło się jeszcze w 2004 roku, zaś nagrodę główną trafiło łącznie aż 335 graczy. Obecny rekord tej loterii stanowi także najwyższą wygraną w Europie i wynosi 190 milionów euro, czyli około 808 mln złotych. Sprawdź, w których krajach padło 5 najwyższych wygranych.

Najwyższe wygrane lotto wszech czasów

Najwyższa możliwa wygrana w EuroMillions padła już dwukrotnie. Ze względu na panujące w tym kraju prawo zwycięzca z Portugalii zajął drugie miejsce na naszej liście. Otóż nowy multimilioner musiał zapłacić 20% podatek od wygranej. Dla porównania w Wielkiej Brytanii takiego podatku w ogóle nie obowiązuje.

Najwyższe wygrane lotto na świecie

Europejskie rekordy wypadają jednak dość blado w porównaniu z największymi wygranymi lotto na świecie. Tak naprawdę ścisła czołówka została zdominowana przez dwie amerykańskie loterie międzystanowe, czyli PowerBall i MegaMillions.

Najnowszy rekord padł niecałe 3 miesiące temu, gdy w wyniku ogromnej kumulacji, główna pula nagród w PowerBall osiągnęła wartość 1,6 miliarda dolarów, czyli około 6,3 mld złotych. Nic więc dziwnego, że losowanie to przyciągnęło do gry miliony graczy. W końcu któżby nie chciał przyłączyć do grona najbogatszych ludzi na świecie? Tym razem marzenie spełniła trójka zwycięzców, którzy musieli podzielić się pieniędzmi. Mimo to każdy z nich otrzymał po 2,1 miliarda złotych!

Sprawdź tabelę poniżej i poznaj największe wygrane lotto wszech czasów!

Najwyższe wygrane lotto wszech czasów

Kiedy padnie kolejny rekord?

Chcesz upolować wielką kumulację? W zakładce „Zagraniczne lotto” znajdziesz wszystkie loterie dostępne online w Lottoland. Wystarczy posortować je według przewidywanej puli, by szybko przekonać się, które gry oferują obecnie największe wygrane. Przekonaj się sam i zagraj w swoje ulubione lotto przez internet!

Grając z Lottoland codziennie masz nowe szanse na spełnienie marzeń!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1