31 gru. 2015

Czego sobie życzyć w Sylwestra?

O czym marzą Polacy na przełomie 2015 i 2016 roku?

„O czym marzą Polacy?” – Badanie pod takim hasłem zostało przeprowadzone w naszym kraju dwukrotnie dzięki TNS Polska. Dzięki temu wiemy co było dla nas ważne jeszcze na początku nowego tysiąclecia i dzisiaj – kilkanaście lat później. Przygotujcie się na garść ciekawostek!

O czym marzą Polacy na przełomie 2015 i 2016 roku?

Jeszcze w 2002 na pierwszym miejscu stawialiśmy pracę. Aż dla 30% ankietowanych liczyło się to, żeby w ogóle mieć jakiekolwiek zatrudnienie – w myśl zasady, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Dzisiaj tylko 9,7% Polaków się pod tym podpisze, bo jesteśmy bardziej wymagający i chcemy, aby praca nie tylko była źródłem dochodów, ale także miejscem na rozwijanie pasji i kultywowanie przyjaźni czy znajomości.

Nie zmieniło się natomiast wiele odnośnie finansów. Tak kiedyś, jak i dziś, pieniądze znajdują się w ścisłej trójce największych marzeń naszych rodaków – tuż za zdrowiem, które jest bardzo ważne aż dla 39,4% osób. Ponieważ w 2002 bardziej cieszyliśmy się z samego faktu, że mamy pracę, dlatego tylko nieco ponad 8% ankietowanych wspomniało, że marzy o pracy dobrze płatnej. W ciągu dekady ta liczba się podwoiła, bo obecnie (po 2013 roku) aż  16% Polaków wspomina, że wyższe zarobki i godniejsze zatrudnienie są dla nich bardzo istotne.

Wygrana w Lotto ważniejsza od zamążpójścia?

Nikogo nie zdziwi chyba fakt, że Polacy marzą także o wygranej w „Totolotka”. Ponad 10 lat temu 5,3% wszystkich ankietowanych wymieniło taką odpowiedź w pierwszej dziesiątce. W chwili obecnej kolejne 2% osób dołącza do tej grupy. Co ciekawe, w 2002 roku stawialiśmy wygraną w Lotto (5,3%) wyżej niż marzenia o założeniu rodziny (tylko 4,3%)! Kto by pomyślał, że kumulacje, o których wspomina się na każdym kroku wywierają na nas taki wpływ i wywołują tak silne emocje!

W tym roku przed samymi Świętami i Sylwestrem mieliśmy okazję zgarnąć kolejną wielką nagrodę i nieomal nie doszło do kolejnego pobicia rekordu wszech czasów. Jak się okazało kilka dni temu, nagroda, która była wynikiem piętrzącej się kumulacji od 28 listopada została podzielona pomiędzy dwóch graczy, którym udało się poprawnie wytypować „szóstkę”. Dzięki temu każdy z nich wzbogacił się tuż u progu 2016 roku o ponad 15 milionów złotych i spełnił jedno z marzeń, o którym marzy wielu Polaków. Cóż, oznacza to, że każdy z nas ma jednakowe szanse na wygranie w Lotto. Wystarczy, że spełnimy jeden warunek – zwyczajnie zagramy i zakreślimy swoje liczby. Jak powiedział ktoś mądry – marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Może zatem pora sięgnąć po swoje?

Czego życzyć znajomym w Sylwestra?

Jeśli ciekawi Was jak wygląda pełny raport z odpowiedziami o czym marzą Polacy – poniżej przedstawiamy wyniki w formie życzeń na nowy 2016 rok:

  1. Zdrowia
  2. Pieniędzy
  3. Dobrze płatnej pracy
  4. Podróży
  5. Zdrowia dla kogoś bliskiego
  6. Własnego domu lub mieszkania
  7. Znalezienia pracy
  8. Założenia rodziny
  9. Wygrania w Lotto
  10. Zdania matury, ukończenia studiów, zdobycia zawodu

A czego życzy Wam ekipa Lottoland na nadchodzący 2016 rok? Poza zdrowiem i spełnieniem wszystkich marzeń, życzymy Wam oczywiście aby spełniło się Wam życzenie numer 9 z powyższej listy. Życzymy Wam wygranej w Lotto, Multi Multi, Mini Lotto, EuroMillions – a także w wielu innych grach dostępnych na naszej stronie! Trzymamy kciuki za szczęście wszystkich naszych Fanów w 2016 roku!

Joanna

Moją największą pasją jest pisanie – o tym co nowe, ciekawe i blisko mnie. W Lottoland mam okazję przyjrzeć się różnym nowinkom ze świata loterii, zobaczyć czym różni się lotto w różnych europejskich krajach, a następnie zebrać te informacje dla Państwa w formie krótkich artykułów. Chciałabym przybliżyć polskim Graczom na czym polega lotto przez internet i dlaczego naprawdę warto spróbować swojego szczęścia.

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1