24 kwi. 2014

Czy specjalna dieta zwiększy Twoje szanse na wygraną lotto?

Pokarmy i potrawy, które przynoszą szczęście!

Zastanawialiście się kiedykolwiek, czy niektóre dania mogą przynieść szczęście w grze o wielkie wygrane lotto? Z jednej strony wydaje się to absurdalne, jednak okazuje się, że wielu ludzi ciągle wierzy w przesądy. Sprawdźmy więc co warto jeść, by mieć więcej szczęścia!

Pokarmy i potrawy, które przynoszą szczęście!

Wiara w pokarmy, które przynoszą szczęście

Święta wielkanocne minęły, mamy więc nadzieję że nie przegapiliście okazji i poświęciliście święconkę. Według tradycji święconka to nazwa pokarmów święconych w Wielką Sobotę. Każdy z nich ma swoją własną symbolikę. Jeśli więc marzy Ci się wygrana na loterii ważne jest, by włożyć do koszyczka kiełbasę czy wędliny, gdyż jak się okazuje symbolizują one zdrowie i bogactwo. W Wielkiej Brytanii natomiast tradycją jest pieczenie w Wielki Piątek specjalnych słodkich bułeczek z białym krzyżem, które zawieszone w domu będą przynosić szczęście przez cały rok.

W Judaizmie natomiast wierzy się, iż szczęście przynosi zanurzenie plasterków jabłka w miodzie, co ma symbolizować nadejście słodkiego roku. Ponadto, przyjęło się także, że miód symbolizuje wszystko co najlepsze, zapewniając radość, obfitość, szczęście i miłość.

Jeśli używasz dużo soli do potraw, pamiętaj by jej nie rozsypać, bo jak głosi tradycja – rozsypanie soli przynosi pecha i kłótnie. Jeśli jednak nie uda się temu zapobiec, należy szybko sypnąć szczyptę przez lewe ramię, co według przesądnych ma na celu oślepienie diabła siedzącego nam na lewym ramieniu.

Jak wszyscy wiedzą, w czasie Świat Bożego Narodzenie większość potraw jest przygotowywanych z karpia. Dużo osób zbiera łuski tej ryby i po osuszeniu wkłada je do portfela. W ten sposób przyciągniemy do siebie dużo pieniędzy i co ciekawe może to nas ochronić przed kradzieżą.

Ciekawe przesądy

Masz przeczucie, że prześladuje Cię pech lub, że Twój dom jest „przeklęty”? Nie martw się, bo jest na to sposób. Według starych praw ludowych, w takim przypadku należy wbić kilka szpilek w małą cebulę, a następnie położyć ją na parapecie. W ten sposób wygonimy wszystkie złe duchy.

Hiszpanie wierzą, że jeśli zjedzą 12 winogron o północy w Sylwestra, to przyniesie im to szczęście na 12 miesięcy nowego roku. Chińczycy natomiast mają przesąd, który głosi, iż nie należy przecinać makaronu nudli, gdyż jego długie nitki symbolizują długie życie.

Czy wiesz, że jeśli usłyszysz na wiosnę kukanie kukułki, powinno się szybko złapać za portfel lub pieniądze w kieszeni? Według tego starego przesądu dzięki temu nasze pieniądze będą szybko się mnożyć przez cały rok.

Wiele osób wierzy także, że posiadanie niektórych przedmiotów przyniesie im szczęście. Do najczęściej wymienianych zaliczają się: podkowy, czterolistna koniczyna, figurki słonia z podniesioną trąbą, drzewka szczęścia czy królicze łapki.

Jeśli jednak naprawdę chcesz wygrać fortunę, najlepiej jest po prostu wypełnić kupon lotto online. Kto wie, może to Ty w dzisiejszym losowaniu spełnisz swoje marzenia i wygrasz 5 milionów złotych!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!