22 maj. 2014

Kumulacja w EuroMillions – do wygrania 247 mln zł!

Sprawdź, kto wygra: Atlético, Real, a może EuroMillions?

W najbliższą sobotę odbędzie się długo wyczekiwany finał tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. Nikomu nie trzeba mówić, iż świat futbolu na tym poziomie kręci się wokół pieniędzy. Zarówno Real Madryt jak i Atlético Madryt, które dostały się do finału, wydają na swoich graczy ogromne sumy pieniędzy. Oczywiście obydwie drużyny, a w szczególności Real Madryt uzyskują potężne zyski ze swojej działalności marketingowej, prawach do wizerunku czy sprzedaży koncesji na transmisje meczów. Każdy fan piłki nożnej na pewno słyszał już o wyjątkowo drogich biletach na finałowy mecz, nie wspominając o kosztach noclegu w Lizbonie, gdzie odbędzie się finał Ligii Mistrzów.

Sprawdź, kto wygra: Atlético, Real, a może EuroMillions?

Piłka nożna przeszła długą drogę i coraz częściej ciężko jest sobie wyobrazić sumy pieniędzy, jakie wiążą się z tym sportem w dzisiejszych czasach. Dlatego zdecydowaliśmy się porównać niektóre z liczb krążących w piłkarskim świecie, do wielkich wygranych zagranicznych loterii. W ten sposób, przekonasz się, iż dzięki grze w europejskie lotto można z łatwością dostać się do elitarnego świata piłki nożnej na międzynarodowym poziomie.

Dochody finalistów Ligi Mistrzów

W tym roku po raz dziewiąty z rzędu Real Madryt zachował miano najbogatszego klubu piłkarskiego na świecie. Przychody klubu przekroczyły już 2,3 miliardy złotych. Pieniądze te pochodzą ze sprzedaży biletów, praw do transmisji meczów, a także dzięki marketingowi.

Pod tym względem drużyna, w której pierwsze skrzypce gra słynny Cristiano Ronaldo zdecydowanie wygrywa z Atlético, które znajduje się poza pierwszą 20-stką najbogatszych klubów piłkarskich na świecie. Klub ten niejednokrotnie w swojej historii borykał się z problemami finansowymi. Mimo to, po zeszłorocznym sezonie jego dochód wyniósł niemałe 526 milionów złotych.

Suma ta wydaje się zawrotną, jednak jeśli weźmiesz udział w piątkowym losowaniu Powerball korzystając z wyjątkowej oferty Lottoland, jaką jest Podwojona Główna Wygrana, masz szanse na trafienie nagrody w wysokości około 806 milionów złotych. W ten sposób, z dnia na dzień będziesz mieć okazję kupienia rewelacyjnego klubu piłkarskiego i sprawowania w nim rządów, jak słynny Abramowicz.

Wynagrodzenie piłkarzy

Real Madryt jest jedną z trzech najlepszych drużyn piłkarskich na świecie, jeśli chodzi o średnie wynagrodzenie zawodników.  Atlético Madryt, czyli rywal Królewskich, z którym Real zmierzy się w sobotę, nie jest w stanie wypłacać tak dużych czeków swoim zawodnikom. Zgodnie z artykułem w World Soccer Talk w 2011 roku klub ten był zadłużony na 517 mln euro, czyli w przeliczeniu około 2,2 miliarda złotych. Mimo to, w 2012 roku średnia roczna pensja wypłacana zawodnikom wyniosła około 8 milionów złotych.

Każdy, kto weźmie udział w jutrzejszym losowaniu EuroMillions, będzie miał szanse na rozbicie głównej puli nagród w wysokości 247 milionów złotych, czyli ponad 30 krotność rocznych zarobków znanych piłkarzy Atlético.

Działalność komercyjna

Jednym z głównych źródeł dochodu wszystkich większych klubów piłkarskich jest działalność komercyjna. Do tego zaliczają się umowy sponsorskie oraz sprzedaż klubowych koszulek, czapek itp. Nic więc dziwnego, że Real Madryt przoduje w rankingu najlepiej zarabiających w ten sposób klubów. Obecnie w klubie tym gra tak wiele sław, iż jego fani mają poważny dylemat przy wyborze koszulki z nazwiskiem ulubionego gracza. Dzięki działalności komercyjnej zespół ten zarobił 876 mln złotych.

O wiele mniejszy klub, jakim jest Atlético, nie ma zbyt wielkich szans w bezpośrednim starciu jeśli chodzi o to źródło dochodu. W 2013 roku Atlético sprzedało jedną ze swoich sław, jakim był Radamel Falcao. Mimo spodziewanego spadku zysków ze sprzedaży komercyjnej, wzrosły one jednak o 39%. Do takiego obrotu spraw przyczyniło się głównie podpisanie umowy z Nike oraz kontrowersyjnej umowie sponsorskiej związanej z ministerstwem turystyki Azerbejdżanu. Klub zarobił w ten sposób około 175 milionów złotych.

Wato jednak zwrócić uwagę, iż gracz EuroMillions może w jeden wieczór zarobić znacznie więcej i to bez potrzeby sprzedawania ani jednej koszulki.

Nocleg w Lizbonie

Trzeba być bardzo majętnym, żeby móc wynająć na najbliższy weekend luksusowe miejsce na nocleg w Lizbonie. Sprawdziliśmy więc ceny apartamentów w 5 gwiazdkowych hotelach w Lizbonie. Okazuje się, że koszt wynajęcia pięciopokojowego apartamentu na dwie noce od piątku do niedzieli wyniósł ponad 105 tysięcy złotych!

Jeśli marzy Ci się obracanie takimi sumami pieniędzy, nie ma co się zastanawiać i czekać na ostatni moment przed losowaniem. Kup swój kupon online już dziś, a za wygrana EuroMillions będziesz mógł zarządzać własną drużyną piłkarską i być może w 2015 roku, to Twoja drużyna dojdzie do finału Ligi Mistrzów!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!

Zarejestruj się teraz, by grać w największe loterie świata

177 368 graczy wygrało
już ponad 180 milionów zł
grając na Lottoland!

Pan
Data urodz.
+1