04 mar. 2016

Irlandzkie Lotto na Dzień Świętego Patryka 

Świętuj Dzień Św. Patryka razem z Lottoland!

Największe wydarzenie w tym kraju, czyli uroczysty dzień patrona Irlandii już niebawem, bo 17 marca. Jak zamierzasz go celebrować? Niezależnie od tego, jakie są Twoje plany na najbliższe dni, warto pomyśleć o ich zmianie lub wzięciu choćby szybkiego urlopu i wyjeździe do Dublina, żeby razem z Irlandczykami i mnóstwem turystów, wspólnie przeżyć to niezapomniane święto. Jeśli nie masz czasu na podróże i wyjazdy, nie martw się, nic straconego. Dzięki Lottoland możesz wziąć udział w tym szalonym święcie grając w Irlandzkie Lotto online! 

Świętuj Dzień Św. Patryka razem z Lottoland!

Czym wyróżnia się Dzień Świętego Patryka?

Jak zapewne każdy wie, najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, czyli narodowym kolorze Irlandii. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. Można pokusić się o stwierdzenie, że ludzie obchodzą ten dzień w sposób szczególny na całym świecie. Praktycznie w każdym kraju znajdziemy przecież irlandzkie puby, gdzie Dzień Świętego Patryka zamienia się w istne szaleństwo. Teraz dzięki Lottoland, nawet jeśli nie planujesz odległych podróży, także i Ty możesz poczuć się wyjątkowo i po części uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu. Wystarczy zagrać w Irlandzkie Lotto!

Obchody na świecie

Bardzo często święto to mylnie kojarzy się jedynie z piciem piwa i przesiadywaniem w pubach. Nie jest to jednak prawda. Dzień Świętego Patryka to wspaniałe parady, zabawa na ulicach i niespotykane tradycje. Nic więc dziwnego, że są one praktykowane także poza Irlandią. W Stanach Zjednoczonych święto sięga 1737 roku, kiedy to zorganizowano pierwszą paradę. W innych krajach związane jest przede wszystkim z serwowaniem zabarwionego na zielono piwa oraz pokazami irlandzkich tańców. Popularne jest także „farbowanie” znanych miejsc na zielono. Najsłynniejsze z nich, które na ten czas zmieniły kolor na „irlandzki” to chociażby: wodospad Niagara, London Eye, Empire State Building, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney czy Burdż al-Arab w Dubaju.

Kim był Święty Patryk?

Choć święty Patryk nie był Irlandczykiem, pozostał jednak patronem tego kraju. Jak mówią legendy to właśnie on miał wypędzić z wyspy węże, których do tej pory tam nie znajdziemy. Związana jest z nim także trójlistna koniczyna, która traktowana jest po części także jako symbol Irlandii. Jak mówi jedna z przypowieści, pewnego dnia Święty Patryk próbując wytłumaczyć Irlandczykom, o co chodzi w dogmacie Trójcy Świętej, spojrzał na trawę przed sobą, gdzie zobaczył koniczynę i na jej przykładzie w prosty sposób rozmawiał o religii. Koniczyna traktowana jest także jako symbol ochrony przed złem, szczęścia i wiary w to, co niemożliwe. Jak choćby wygranie głównej nagrody w Irlandzkim Lotto. Z pozoru niemożliwe, jednak przy odrobinie wiary i wytrwałości może przynieść wysoką wygraną.

Dzień Świętego Patryka to nie tylko tradycja, czy niesamowita zabawa, to także czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne dzielenie się radością, bo przecież nie ma nic piękniejszego jak czas spędzony z najbliższymi. Jeśli chcesz, żeby na Twojej twarzy także zagościł uśmiech nie czekaj do 17 marca, swoje święto z Irlandzkim Lotto możesz mieć już dziś i wygrać blisko 35 000 000 złotych. Dzięki Lottoland możesz spełnić swoje marzenia, grając i wygrywając w lotto online. Może wygraną przeznaczysz właśnie na obchody świętego Patryka i razem z przyjaciółmi zaszalejesz w Dublinie?

Dominika

Pisanie jest moją pasją od zawsze. Jestem ciekawa ludzi i świata. Dzięki Lottoland mogę poznawać wiele gier liczbowych i dowiadywać się ciekawostek na ich temat. Te inspirujące wiadomości staram się zbierać w jednym miejscu i publikować jako artykuły. Niech i Was zainspirują!