15 lip. 2015

Poznaj najczęściej zadawane pytania na temat Szwedzkiego Lotto

Szwedzkie Lotto – najtańsza europejska gra

Żeby zagrać i cieszyć się z wygranej wystarczy jedynie trafnie wytypować 7 z 35 liczb. Grając w  Szwedzkie Lotto, oprócz głównej puli nagród, można wygrać także specjalną Pulę Marzeń. Rekordowa kwota w Puli Marzeń wyniosła aż 237 697 528 koron, czyli ponad 104,3 miliona złotych.

Szwedzkie Lotto – najtańsza europejska gra

Ile kosztuje Szwedzkie Lotto?

Pojedynczy zakład Szwedzkiego Lotto kosztuje jedynie 1,50 zł. Zaraz po MINI lotto, jest to druga najtańsza loteria dostępna w Lottoland. Porównując z innymi grami, jak choćby z polskim lotto, które także zalicza się do najtańszych gier na rynku, Szwedzkie Lotto wypada bardzo dobrze, ponieważ jest aż dwa razy tańsze. Ceny za gry międzynarodowe są znacznie wyższe i kształtują się od 4,00 złotych za Niemieckie LOTTO i SuperEnalotto aż do 12,00 złotych za Brytyjskie Lotto. Cały kupon Szwedzkiego Lotto składa się z 12 zakładów, a łączna wartość kuponu to 18,00 złotych. Gracz zawsze ma możliwość wzięcia udziału w dodatkowej grze poprzez zaznaczenie opcji „Udział w losowaniu dodatkowym”. Koszt dodatkowego losowania to 1,50 złotego za jeden zakład, czyli 18,00 za cały kupon. W Dodatkowej Grze Szwedzkiego Lotto losowanych jest 7 cyfr od 0000000 do 9999999.

Kiedy odbywają się losowania Szwedzkiego Lotto?

Losowania Szwedzkiego Lotto organizowane są dwa razy w tygodniu w każdą środę o godzinie 17:15 i sobotę o godz. 18:15 polskiego czasu (CET). Najpierw odbywa się losowanie tradycyjne, po czym następuje losowanie Szwedzkiego Lotto 2. Na koniec losowana jest Dodatkowa Gra.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej?

Prawdopodobieństwo trafienia głównej wygranej w Szwedzkim Lotto 1 i 2, czyli „siódemki” wynosi 1 do 6 724 520. Dla przypomnienia podajmy, że prawdopodobieństwo wygranej w EuroJackpot to 1 do 95 344 200 a w EuroMillions to zaledwie 1 do 117 000 000. Natomiast nasze szanse na trafienie nagrody pocieszenia w Szwedzkim Lotto wynoszą aż 1 do 59.

Ile można wygrać w Szwedzkim Lotto?

Nagroda główna Szwedzkiego Lotto podlega kumulacjom, jednak nie jest ona gwarantowana, gdyż jej wysokość zależy od liczby sprzedanych kuponów na dane losowanie. Grając w Szwedzkie Lotto, oprócz głównej puli nagród, możesz wygrać także specjalną Pulę Marzeń. Aby ją otrzymać należy trafić zwycięską „siódemkę” Szwedzkiego Lotto oraz co najmniej 2 cyfry Dodatkowej Gry. Szwedzkie Lotto 1 i 2 oferuje graczom 5 kategorii nagród, natomiast im więcej trafionych numerów, tym wyższe wygrane.

Jak zwiększyć szansę na wygraną?

Szwedzkie Lotto daje także możliwość gry systemem. Aby aktywować zakłady systemowe należy zaznaczyć od 7 do 12 numerów na jednym polu do gry. Po wypełnieniu kuponu, system automatycznie wygeneruje wszystkie możliwe kombinacje. Warto zwrócić uwagę, że najwyższe szanse na wygraną mają gracze, którzy biorą udział w obydwu losowaniach Szwedzkiego Lotto. Co więcej, korzystając z opcji Subskrypcji, każdy gracz zwiększa swoje szanse na wygraną oraz zyskuje gwarancję, że nie przegapi żadnego z losowań.

Szwedzkie Lotto zyskuje coraz większą popularność także w Polsce. Zapewne to za sprawą bardzo przystępnej ceny, która jest jedną z najniższych na rynku, ale także ze względu na wysokie prawdopodobieństwo wygranej. Coraz więcej osób przekonuje się do Szwedzkiego Lotto. To jedynie 1,5 złotego – niewielki wydatek, który może zaowocować wysoką wygraną. Dlaczego więc nie spróbować już dziś?

 

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!