28 gru. 2014

Pomagaj razem z Lottoland

Udostępnij post i pomóż potrzebującym razem z Lottoland!

Święta Bożego Narodzenia to okres podarunków i wspaniałej rodzinnej atmosfery.  W Lottoland postanowiliśmy przedłużyć ten niezwykły czas. Dzięki współpracy z 10 organizacjami charytatywnymi wystarczy jedno Twoje kliknięcie, by pomagać innym! Za każdą osobę, która udostępni naszą infografikę na Facebooku przekażemy 5 złotych na cele charytatywne. W ten sposób zobowiązujemy się do przekazania nawet 420 000 złotych. Przyłącz się do naszej kampanii na Facebooku i pomagaj innym razem z Lottoland!

Udostępnij post i pomóż potrzebującym razem z Lottoland!

Udostępnij post i pomóż potrzebującym razem z Lottoland!

Wystarczy, że udostępniśz nasz post z infografiką opublikowany na profilu Lottoland Polska na Facebooku, a pomożesz w ten sposób potrzebującym na całym świecie!

Save the Rhino (www.savetherhino.org)

You share on Facebook – we donate

Każdego roku ponad 1 000 nosorożców ginie z ręki kłusowników, którzy zarabiają na sprzedaży ich rogów. Niestety wielu ludzi nadal wierzy w ich uzdrowicielską moc, przez co ich cena na czarnym rynku jest bardzo wysoka. Mimo, że zwierzęta te wydają się trudnym celem dla kłusowników, okazuje się, że nosorożce stają się łatwym łupem, podczas gdy piją wodę. Strażnicy rezerwatów dokładają wszelkich starań by ocalić ten wyjątkowy i zagrożony wyginięciem gatunek, jednak brak środków i wsparcia powodują, iż bardzo często mają oni związane ręce. W 2014 roku kłusownicy zabili rekordową liczbę tych zwierząt. Jeśli świat nie zareaguje, już wkrótce nosorożce będzie można oglądać wyłącznie na zdjęciach lub w ogrodach zoologicznych. Udostępnij nasz post na Facebooku, a my przekażemy pieniądze na roczne pensje dla 7 strażników rezerwatu, którzy pomogą ocalić nosorożce.

 

Orangutan Land Trust (http://www.forests4orangutans.org/)

You share on Facebook – we donate

Orangutany to jedne z najinteligentniejszych naczelnych, których kod DNA w 97% zgadza się z ludzkim kodem genetycznym. Mimo to, większość z nas nie zdaje sobie sprawy, iż ze względu na postępujący proces wylesienia, te wspaniałe małpy są zagrożone wyginięciem. Obecnie w naturalnym środowisku orangutany występują już tylko w dwóch miejscach na ziemi - na Borneo (45 tyś. – 70 tyś. osobników) i Sumatrze (ok. 7 000 osobników). Rosnące zapotrzebowanie na olej palmowy przyspiesza wylesianie, a tym samym niszczenie ich naturalnego środowiska. Udostępnij nasz post na Facebooku a przekażemy pieniądze na zakup 2 618 m2 lasów na Sumatrze, gdzie powstanie rezerwat przyrody i ośrodek ochrony Orangutanów.

 

Farm Africa (http://www.farmafrica.org/)

You share on Facebook – we donate

Organizacja Farm Africa używając sprawdzonych technik w połączeniu z nowoczesną technologią rolniczą pomaga mieszkańcom Afryki zwiększyć zbiory, a tym samym ograniczyć ubóstwo i pomóc walczyć z głodem podczas suszy.

Uganda znajduje się we wschodniej Afryce, nad Jeziorem Wiktorii i wbrew wielu opiniom kraj ten obfituje w lasy, rzeki, jeziora i przede wszystkim żyzne gleby. Niestety, burzliwa historia polityczna oraz brak odpowiedniej infrastruktury powoduje, iż 90% społeczeństwa ledwo jest wstanie zarobić na życie utrzymując się wyłącznie z przydomowych upraw. Co więcej, przez ostatnie lata Ugandę nawiedziły potężne susze, które jeszcze bardziej wyniszczyły ten kraj. Udostępniając nasz post na Facebooku pomożesz nam przekazać pieniądze na zakup odpornych na suszę nasion, które wystarczyłyby na 105 hektarów upraw.

 

Concern Worldwide (https://www.concern.net/)

You share on Facebook – we donate  

Przez ostatnie dziesięciolecia najbardziej dotkniętym suszą i głodem krajem na świecie była Etiopia. Większość mieszkańców tego kraju żyje w ogromnej biedzie i walczy o przetrwanie, pracując na skromnych kawałkach ziemi z trudem wystarczających im na wyżywienie rodzin.  Wieloletnia zła sytuacja gospodarcza, wojny i powtarzające się klęski głodu spowodowały, iż większość Etiopczyków żyje w skrajnej nędzy i głodzie.

Udostępniając nasz post na Facebooku pomożesz nam przekazać pieniądze na zakup 200 sztuk bydła dla mieszkańców tego kraju. Zwierzęta te będą stanowić źródło pokarmu oraz zabezpieczenie przed kolejną klęską humanitarną.

 

Alzheimer’s Society (http://www.alzheimers.org.uk/)

You share on Facebook – we donate

Szacuje się, że ponad 35,6 miliona ludzi na świecie cierpi na demencję. Choroba ta wpływa a obniżenie sprawności umysłowej i problemy z pamięcią, które uniemożliwiają danej osobie normalne funkcjonowanie. W efekcie demencja wpływa na życie nie tylko pokrzywdzonych, ale także ich najbliższych, którzy często muszą opiekować się chorym.

Rozmowa na forum internetowym stworzonym przez Towarzystwo Alzhaimera, działa jak grupa wsparcia dla osób cierpiących na demencję oraz tych, którzy się nimi opiekują. Udostępnij nasz post na Facebooku, a my przekażemy pieniądze na centrum pomocy online dla osób ciepiących i opiekujących się osobami z demencją.

 

Sightsavers (http://www.sightsavers.org/)

You share on Facebook – we donate

Ślepota rzeczna znana także pod nazwą onchocerkozy to choroba wywoływana zakażeniem pasożytem roznoszonym przez czarne muchy występujące w okolicach rzek i bagien i cieków wodnych. Objawy zakażenia to silny świąd, wysypka, odbarwienia skóry oraz zaburzenia widzenia prowadzące do ślepoty. Szacuje się, iż na ślepotę rzeczną choruje około 24 milionów ludzi w Afryce. Ciągle nie wynaleziono skutecznej szczepionki, jednak choroba ta może być zatrzymana poprzez zapobieganiu ugryzieniom i wczesnym leczeniu. Udostępnij nasz post na Facebooku, a przekażemy pieniądze potrzebne na leczenie 1 000 zarażonych, chroniąc ich przed utratą wzroku.

 

Syria Relief (http://www.syriarelief.org.uk/)

You share on Facebook – we donate

Wybuch wojny domowej w 2011 roku w Syrii oraz obecny kryzys wywołany przez ISIS spowodował, iż wielu bezstronnych cywilów znalazło się w centrum konfliktu. W efekcie miliony uchodźców uciekło do Turcji. Organizacja Syria Relief współpracuje z tureckimi szpitalami i klinikami by pomóc w leczeniu osób, które cierpią z powodu poważnej traumy i innych zaburzeń psychicznych. Udostępniając nasz post na Facebooku pomożesz nam przekazać pieniądze potrzebne na leczenie 224 osób, które ucierpiały z powodu jednego z najbardziej brutalnych konfliktów ostatnich lat.

 

Action against Hunger (http://www.actionagainsthunger.org/)

You share on Facebook – we donate

Dzięki prawu, które gwarantuje dostęp do pitnej wody w całej Europie, nie musimy się martwić, iż woda w kranie może być skażona lub niebezpieczna dla zdrowia. Niestety, rocznie aż 2,2 miliona ludzi na świecie umiera z powodu picia zanieczyszczonej wody. Niestety z roku na rok liczba ta ciągle rośnie, mimo że problem ten jest stosunkowo łatwy do rozwiązania. Udostępnij nasz post, a przekażemy pieniądze na zapewnienie pitnej wody dla 436 300 osób.

 

Womankind Worldwide (http://www.womankind.org.uk/)

You share on Facebook – we donate

Podczas gdy prawa kobiet uległy znacznej poprawie w ostatnim stuleciu, istnieje wiele obszarów na świecie gdzie kobiety spotykają się z systematyczną I otwartą dyskryminacją. W wielu krajach dziewczynki nie mają dostępu do edukacji, co uniemożliwia im osiągnięcie sukcesu w dorosłym życiu.

Organizacja Womankind Worldwide zapewnia kobietom szkolenia, edukację, schronienie oraz porady prawne podczas walki przeciwko dyskryminacji kobiet. Udostępnij nasz post, a przekażemy pieniądze potrzebne na wykształcenie 604 uczennic w Ghanie.

 

World Wide Schools (http://www.worldwideschool.org/)

You share on Facebook – we donate

W wielu krajach dostęp do edukacji jest ciągle utrudniony i w przeciwieństwie do większości uczniów z Europy, dla milionów dzieci na świecie edukacja jest marzeniem. Udostępnij nasz post, a Lottoland przekaże pieniądze potrzebne na materiały edukacyjne dla 2 500 dzieci w Kambodży. Teraz także Ty możesz odmienić los tych dzieci – wystarczy tylko jedno kliknięcie!

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!