10 gru. 2013

Wygrana, która odmieni Twoje życie?

Wyjątkowy zwycięzca Powerball

 

Brad Duke stał się „wyjątkowym” zwycięzcą amerykańskiego lotto Powerball. W jeden wieczór wygrał aż 200 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu około 620 mln złotych. Mimo, że w mgnieniu oka został multimilionerem, udało mu się pozostać takim, jaki był dotychczas.

Wyjątkowy zwycięzca Powerball

28 maja 2005 roku, jak w każdą sobotę, Brad pojechał na zakupy do lokalnego hipermarketu. Przy okazji kupił także los na loterię Powerball, której losowanie odbywało się jeszcze tego samego dnia. Brad nie czekał jednak w napięciu na ogłoszenie wyników, tylko tak jak co tydzień poszedł na spotkanie z przyjaciółmi.

Mimo, że nie sprawdził swojego losu, jeden ze współpracowników powiedział mu, iż ostatnie losowanie wyłoniło zwycięzcę, który ciągle nie zgłaszał się po odbiór nagrody. Nasz bohater nie zdawał sobie sprawy, że to właśnie on sam od ponad 48 godzin od ogłoszenia wyników nosi w portfelu swój zwycięski los.

Po pracy podjechał na stację benzynową, żeby zatankować auto i gdy poszedł do kasy zapłacić, przypomniał sobie o zakupionym losie. Poprosił więc kasjerkę by sprawdziła jeszcze jego kupon.

Gdy szczęśliwy kupon został wprowadzony do urządzenia, ekspedientka nie była w stanie powstrzymać emocji i skacząc z radości zaczęła krzyczeć „wygrałeś!”

Zszokowany szczęśliwiec wyszedł na zewnątrz i chodząc tam i z powrotem zastanawiał się jak to wpłynie na jego życie. Zarówno Brad jak i pracownicy stacji byli tak zaskoczeni zwycięstwem na loterii, że później nikt nie mógł sobie przypomnieć, czy zdążył zapłacić za paliwo.

W końcu Brad zdecydował się jednak podzielić swoim szczęściem i zadzwonił do taty, upewniając się wcześniej czy jest on gotowy na niesamowitą wiadomość.

Ojciec ciekawy tego, co się stało sarkastycznie zapytał syna, czy może się ożenił. Brad odpowiedział negatywnie, więc tata nie spodziewając się odpowiedzi, dalej ciągnął komicznym głosem pytając tym razem czy może więc wygrał na loterii. Brad mu przytaknął budząc tym jeszcze większą konsternację u ojca.

Po całym tym wydarzeniu, Brad zadecydował, że zrobi wszystko by to zwycięstwo nie wywróciło jego życia do góry nogami. Obietnicy dotrzymał i dalej prowadzi spokojne życie, jeździ tym samym autem i często spotyka się z przyjaciółmi. Jego historia stała się wyjątkowa, gdyż stanowi ona dokładne przeciwieństwo tego, co zazwyczaj się dzieje z życiem szczęśliwych zwycięzców loterii.

Joanna

Moją największą pasją jest pisanie – o tym co nowe, ciekawe i blisko mnie. W Lottoland mam okazję przyjrzeć się różnym nowinkom ze świata loterii, zobaczyć czym różni się lotto w różnych europejskich krajach, a następnie zebrać te informacje dla Państwa w formie krótkich artykułów. Chciałabym przybliżyć polskim Graczom na czym polega lotto przez internet i dlaczego naprawdę warto spróbować swojego szczęścia.