13 gru. 2013

Tajemnicze Losowania Lotto

Zadziwiające wyniki losowań Lotto

Co jakiś czas docierają do nas wiadomości o dziwnych losowaniach, które potrafią wywołać burzę w mediach. Jeśli jesteś częstym graczem lotto, lottoPLUS, Multi Multi, bądź jakiejkolwiek innej gry liczbowej, to na pewno słyszałeś już o zaginionych kulach lub nieprawdopodobnych konfiguracjach wylosowanych liczb. Każdy z nas zastanawia się wtedy, czy zwycięskie numery wypadają w pełni losowo.

Zadziwiające wyniki losowań Lotto

Według Piotra Gawrona – rzecznika Totalizator Sportowego, który jest odpowiedzialny za organizacje losowań w Polsce, podczas każdego losowania w studio LOTTO znajduje się Komisja Kontroli Gier i Zakładów, która gwarantuje uczciwość.

 

Ciekawe zestawy numerów Lotto

Mimo to raz na jakiś czas losowania te wyłaniają bardzo dziwne wyniki powodując, że każdy z graczy przeciera oczy ze zdumienia. Najlepszym tego przykładem jest losowanie gry liczbowej Lotto, które odbyło się 25 marca 2010 roku. Wyłoniło ono wyjątkową kombinację liczb, w której aż 4 numery pochodziły z pierwszej dziesiątki. Wyniki tego losowania to: 3, 4, 5, 9, 27 i 44. Co ciekawe, mimo wyjątkowego ułożenia liczb znalazł się jeden gracz, który trafił ‘szóstkę’. Jak się okazało, szczęśliwy zwycięzca z Tarnowskich Gór zakupił swój kupon na chybił-trafił.

Nie był to jedyny przypadek, w którym wypadła zadziwiająco wysoka ilość liczb z jednej dziesiątki. Losowanie Lotto z 7 kwietnia 2011 wyłoniło następujące numery: 15, 16, 17, 18, 19, 42. Wtedy także znalazł się zwycięzca, który wzbogacił się o około 2,7 miliona złotych. Kolejny taki przypadek został odnotowany 29 sierpnia 2007 roku, kiedy to maszyna losująca Lotto wylosowała takie liczby jak: 39, 41, 43, 45, 47 i 48 i o dziwo aż 9 osób podzieliło się główną wygraną.

Niespotykane losowania zdarzają się także w innych polskich grach liczbowych. Otóż 3 maja 2011 roku o godzinie 14:00 odbyło się wyjątkowe losowanie gry Multi Multi, które wyłoniło następujące numery: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 19, 23, 26, 31, 33, 42, 47, 51, 65, 70, 71, 75, 77, 79. Jak się okazuje, to już nie pierwszy raz w tej grze liczbowej wypadły nieprawdopodobne numery. 21 lipca 2010 roku wylosowano liczby: 4, 7, 11, 16, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 27, 30, 36, 44, 47, 49, 51, 53, 55.

 

Czy coś jeszcze może nas zadziwić?

Okazuje się jednak, że niesamowite i wręcz podejrzane kombinacje liczb to teoretycznie nic dziwnego. Według rzecznika Totalizatora Sportowego, zestawy numerów tego typu zdarzają się na całym świecie. Świetnym przykładem jest historia z Bułgarii, kiedy to dwa razy z rzędu wylosowano takie same liczby. Bułgarzy wszczęli nawet śledztwo w tej sprawie, które potwierdziło, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, losowanie to było dziełem przypadku i nikt nie dopuścił się manipulacji.

Wyjątkiem od reguły jest losowanie Multi Multi, które odbyło się 24 października 2009 roku. Zgodnie z zasadami tej gry liczbowej, maszyna losująca powinna wybrać 20 kul, zaś ostatnia z nich stanowi „Plus”. Tym razem jednak maszyna wylosowała 21 numerów, a prowadząca odczytała wszystkie z nich oprócz liczby „15”. Jeszcze większe zamieszanie wywołały wyniki, które zostały opublikowane na oficjalnej stronie LOTTO. Jak się okazało tym razem liczba 15 została ponownie uznana, zaś zniknął numer 22, który powinien być Plusem.

W końcu LOTTO umieściło na swojej stronie oficjalny komunikat Totalizatora Sportowego informujący, iż całe zamieszanie zostało spowodowane usterką maszyny losującej. Zaś ostateczny werdykt brzmiał: „Zaginiona liczba 15 jest wśród wylosowanych numerów, a Plusem jest 14. (...) W związku z faktem, że informacja o wylosowaniu liczby 22 została publicznie ogłoszona, Zarząd Totalizatora Sportowego postanowił kulę wylosowaną jako dwudziestą pierwszą o numerze 22 uznać jako podstawę do wypłaty wygranych w trybie reklamacji przewidzianej regulaminem gry”.

Jak widać, mimo że mogłoby się nam wydawać, iż pewne kombinacje liczb nigdy nie zostaną wylosowane, powyżej opisane przypadki wskazują na to, że wszystko jest możliwe! Nie czekaj więc i spróbuj swoich sił grając z Lottoland.pl – stroną, która pomoże Ci spełnić Twoje marzenia!

 

 

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!