08 kwi. 2014

Irlandia ma kolejnego multimilionera

Zwycięzca EuroMillions z Irlandii wygrał 62 mln złotych!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów największej europejskiej loterii EuroMillions. Losowanie z 1 kwietnia 2014 roku wyłoniło kolejnego multimilionera. To nie jest żaden żart z okazji Prima Aprilis. Jak się okazało, tym razem szczęśliwy zwycięzca pochodzi z Irlandii.

Zwycięzca EuroMillions z Irlandii wygrał 62 mln złotych!

EuroMillions wyłoniło zwycięzcę w Prima Aprilis

We wtorek 1 kwietnia odbyło się kolejne szczęśliwe losowanie EuroMillions, które wyłoniło pojedynczego zwycięzcę. Gracz ten poprawnie wytypował wszystkie 5 regularnych liczb i 2 Gwiazdki, dzięki czemu otrzyma on 15 milionów euro (w przeliczeniu około 62,6 mln zł). Tym razem zwycięskie numery EuroMillions to: 16, 18, 26, 38, 44 oraz dwie Gwiazdki 8 i 10. Co więcej, losowanie to wyłoniło także 4 zwycięzców nagród drugiej kategorii, którzy trafili 5 liczb oraz 1 Gwiazdkę. Każdy z nich otrzymał 1 013 362 złotych.

Irlandia ma coraz więcej szczęścia w EuroMillions

Zgodnie z komunikatem wydanym przez organizatorów EuroMillions, zwycięzca pochodzi z zachodniej Irlandii i skontaktował się już z siedzibą główną tej loterii w Dublinie. Dowiedzieliśmy się także, iż szczęśliwy zwycięzca przygotowuje się już do odebrania swojej wygranej.

Z danych statystycznych wynika, iż od października 2004 roku, kiedy to Irlandia oficjalnie przyłączyła się do EuroMillions, jej mieszkańcy wygrali już sześć razy. W ten sposób, do Irlandii trafiło aż 639 milionów euro, czyli około 2,7 miliarda złotych. Jakby temu było mało, ostatnie trzy wygrane w tym kraju padły w okresie ostatnich 12 miesięcy. Pierwsze z tych szczęśliwych dla Irlandczyków losowań miało miejsce w czerwcu 2013 roku, kiedy to pojedynczy zwycięzca z okolic Dublina wygrał 94 mln euro, czyli około 392,7 miliona złotych. Kolejny szczęśliwiec z Irlandii trafił wszystkie wylosowane numery EuroMillions we wrześniu 2013. Tym razem musiał on jednak podzielić się wygraną w wysokości 25,6 mln euro, czyli w przeliczeniu około 107 milionów złotych z drugim zwycięzcą z Hiszpanii. Szczęśliwy los sprzedano w mieście Waterford. Ostatnia wygrana natomiast padła w zeszłym tygodniu. Najwyższa wygrana EuroMillions w Irlandii trafiła do Dolores McNamara w 2005 roku. Wyniosła ona aż 115 mln euro, czyli około 480,5 miliona złotych.

Najbliższe losowanie odbędzie się jeszcze dzisiaj, dlatego nie czekaj na ostatni moment i zagraj już teraz. Wystarczy wytypować 5 z 50 liczb oraz 2 z 11 Gwiazdek, a być może gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia w wysokości 87 milionów złotych, trafi właśnie do Ciebie!

Zagraj w EuroMillions online!
 

 

Agnieszka

Odkąd pamiętam interesowały mnie ciekawe historie wielkich zwycięzców lotto. Teraz, dzięki Lottoland, mam wyjątkową okazję poznania jak to wszystko działa "od kuchni". W moich artykułach znajdziecie więc wszystkie informacje i tajemne sekrety szczęśliwych graczy, które pomogą Wam zwiększyć szanse na wielką wygraną!